Yamaha TDR 125 (1998)

Vlastník JohnyVaradero
Vloženo 13.1.2016
Aktualizováno 13.1.2016

Velké, silné, ale zároveň lehké cestovní enduro pro začátečníky... do motorky jsem se zamiloval...

Motorka koupena od Kuba

Yamaha DT 125 E: V okolí nebyla na prodej

První dojmy - Motorka se mi zdála dost velká a tezkopadna... poté, co jsem se na ni svezl jsem zjistil, že je vlastně dost lehká.. váží pouhých 130kg.. což je dost malo například oproti varaderu 125 (180kg). 2t motor má dostatek síly.. po otevření privery je třeba vyměnit trenky :-D

Motorku bych doporučil pro - Těžko motorku někomu doporucovat.. spousta lidí slyší "2 takt" a už odsuzuje.. motorka se hodí snad ke každému..

Doplňky na motorce - Na moto jsou Blastry Acerbis, výfuk KTM racing z EXC.. Motorku jsem si podsvítil modrými led pásky. Úložný prostor jsem si podsvítil bílými led paskami..

Začalo to, když jsem prodal svou Hondu NSR 125 a koupil TDR.. mám motorku už skoro půl roku, a jsem 100% spokojen.. jízda je velmi pohodlná. I delší výlet se dá v sedle vydržet. Sedlo je totiž dost široké a Posaz na motorce je jako doma na záchodě
Motor šlape jak hodinky.. nedávno po GO..brzdí jak ďábel.. krásne se zvedne na přední kolo..
Motorka je dost lehká a tudíž krásně ovladatelná.. podvozek je stavěn spíš na cestu, ale v terénu nemá problém podělat čínské endura, jako je Tmec,X moto, Yuki apod.. polnacky, lehký terén úplně v pohodě..
Úložný prostor pod sedlem je tak akorát velký.. vejde se lékárnička, vesta, olej a ještě zbyde místo na blbosti
Dostavame se k horsi stránce motorky, a tou je spotřeba oproti 4t si motorka papa o něco více.. ale není to zas tak hrozné.. je to a ridici, protože i s 2t se dá jet za celkem dobrou spotřebu.. dostal jsem se až na 4,3 l/100km klidnou jízdou (do školy, že skoly)
Pár menších poruch už bylo, ale o tom bych se rozepisovat nechtěl...
Shrnutí: motorka se hodí nejvíce na cestování, ale dobře se cítí i ve městě.. svižne 2t cestovní enduro..

Soldy4
Soldy4 napsal 26.02.17 v 18:36 10b.

Ahoj, rád bych se zeptal jaká je u této motorky průměrná spotřeba(když se jede ne úplně nadoraz a ani se moc neloudám). díky

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 13.01.16 v 21:05 10b.

tvé pocity jsou mi blízké. Měl jsem před několika lety podobný 2takt a efekt přívěry byl návykový Ať ti dělá radost