Jawa 50/551 Jawetta (1960)

Vlastník Milos1
Vloženo 10.1.2016
Aktualizováno 26.5.2016

Nový přírůstek do garáže. Zatím v nálezovém stavu.

První dojmy - Je to stroj v nálezovém stavu. Zakoupen od staršího pána, který renovuje celouřadu malých Jawiček. Jednu Jawetu už má a říkal že tuhle prodává proto, že má spoustu práce a nestihnul by jí udělat. Dojmů moc zatím moc nemám. Motor jde protočit, což je dobré.

Doplňky na motorce - Takhle vypadá po repasi

Od jaktěživa tíhnu k veteránům. Protože mám jenom malou dílnu a studenou garáž, nemám možnost repasovat něco většího (jinak bych se tomu nebránil). Padla tedy volba na nějakého mopeda. Nejdřív jsem sháněl S11 nebo S22, což se mi nedařilo.
Jawetta je tedy vlastně typ. který jsem nesháněl, ale "život jí přinest". Bude na ní dost práce, ale těším se na to.
Jawettka je dokončená. Právě sem na ní ujel 12km. Budu tam muset ještě různé věci vychytat, což je na stroji, který byl rozebrán na "atomy" a zase smontován, asi normální. Jede to pomalu, do kopce se tomu taky moc nechce. No ale motor, který má výkon silnější vrtačky se asi sportovní jízdu poskytnout nemůže. Další věc je, že motor je ještě syrový. Přijde mi, že když sem jezdil na mopedu ve 14ti, tak jezdil lépe. Jestli ono to nebude tím, že sem tenkrát vážil mnohem méně

boristajgr
boristajgr napsal 18.05.18 v 17:44 10b.

Pěkně jsi ji udělal, všechna čest. Tak ať dělá jenom radost a zůstane zachována jako doklad kdysi věhlasné značky.

Milos1
Milos1 napsal 23.11.16 v 08:27

Jawettka má najeto bezmála 500km. Na záběh by to mohlo stačit. Motor si sednl a jezdí to celkem dobře. Maximálka zatím 47km/hod podle radaru. V kopci, který sem se syrovým motorem měl problém vyjet, se nyní "mihnu" rychlostí 30km/hod. On záběh u takhle malinkého motoru asi opravdu dělá hodně. Provozní závady jsou zatím dvě. Povoluje se úchyt zrcítka v řidítcích (tak ho vždycky utáhnu), občas se objeví kapka oleje pod spojkovým víkem. Až budu měnit olej, tak ho sundám, vyměním tesnění a dám tam Loctite. O Vánocích pravděpodobně začnu dělat na Stadionu S22.

General47
General47 napsal 29.01.16 v 08:08 10b.

těším se až ji budeš mít hotovou

BedazBrd
BedazBrd napsal 20.01.16 v 15:32 10b.

Hodně úspěchů při renovaci. Je to práce co má smysl. No a pak vzhůru na srazy mopedů.

pp377
pp377 napsal 19.01.16 v 20:15 10b.

Jsem na tom podobně, sháním S11, ale ceny jsou šílené, mrknu se po Jawettě. Ať se Ti daří.