Ostatní Ostatní (1970)

Vlastník Rcz
Vloženo 9.1.2016
Aktualizováno 9.1.2016

Přípojný vozík je značky PAV-40/b a dostal jsem ho od svého syna.

První dojmy - Už dlouho jsem po tomto vozíku tajně toužil, když jsem ho viděl u svých kamarádů-veteránistů. Až tento sen mi splnil můj syn, a daroval mi ho k narozeninám. Tento vozík je značky PAV-40/b.

Jak už jsem se zmínil: Rok výroby je 1970. PAV má typový průkaz a výrobní štítek s číslem výroby . Byl vyroben v Kovozávodech SEMILY ZÁVOD 16, ROZTOKY U JILEMNICE.

Již delší dobu jsem po pávovy toužil. Protože moji kamarádi veteránisté s kterými jezdím na veteranské akce, PAvy vlastní. Mít Páva je velká výhoda, veškeré věci, helma, moto oblečení sedá při veteránských akcím. Do páva schovat a při cestování je to vleký pomocník.

Jak jsem Páva získal: Je to dar od mého syna, kterého jsem do sbírání veteránů také zasvětil a on mi to takto oplácí, a plní mi sny, že mi sem tam něco daruje. Získal ho od jednoho kamaráda, který mu ho spíše daroval, než prodal, protože cena byla přijatelná a spíše přátelského typu, než koupě. Synův kamarád měl Páva v garáži a nechoval se k němu, jako veteránista, byl celý od cementu, vápna a prachu, ale to je klasický příběh o tom, jak veteránista ke klenotu přišel. Zkrátka to první shledání nebylo nic moc, ale jeho restaurování jsem si užil.

Když jsme ho se synem dovezli domů, začali jsme ho zbavovat všech nečistot. Prvně jsme zahájili důkladnou očistu, poté jsme ho vyleštil TEMPEM. Též vyčištění hliníkových součástek SILYCHROMEM. Byl jsem velice překvapen, protože barva je zachovalá, bez škrábanců. Barva má velký lesk, také zlaté linky jsou nepoškozeny, jak si povšimnete na mých fotografiích.

Barva uvnitř PAVA je zachovalá, stačilo zde jenom lehké čištění. Spodek rámu a boxu není rezavý. Víko má dobrou těsníci gumu - je přilepená. Štítek je dobročitelný.
Chyběl zámek víka, ten jsem koupil a namontoval ho.
Odrazky jsem dodal nové. Čepy k připojení páva k motocyklu jsou bez vůle, jenom jsem je vyčistil a namazal je mazacím tukem.
Pérování je novějšího typu.

Gumové dorazy, čep kola, ložiska kola, duše a plášť jsou ve výborném stavu, také jsem namontoval novou zástrčku elektrickou vedení. Ložiska kola jsem nově namazal novým tukem. Na předek rámu jsem namontoval nové gumové dorazy rámu. Jeden padák byl z dřívějška špatně přivařen, tak jsem ho profesionálně přivařil.

Na radu kamarádů jsem vyztužil oje PAV dvěma vzpěrami. PAV dobře kopíruje stopu motocyklu a nevibruje.

Jak jsem pochopil, tak PÁV byl zřejmě málo používán, proto není rezavý, a je v dobrém technickém stavu. Po spojení s JAWOU 250/353 03 vznikla pěkná souprava.
"Na závěr bych Vám všem přál najití takovýchto klenotů někde v garážích, na půdách, nebo ve statcích, ať tyto klenoty nepropadnou zapomnění, ale naopak, ať se dostanou do těch správných rukou nás Veteránistů."

S pozdravem
Váš
VETRÁNISTA KÁJA

Fist
Fist napsal 31.12.19 v 01:30 10b.

Škoda chybějící detailní fotky na výztuhu oje...

PetrL3
PetrL3 napsal 13.01.16 v 18:15 10b.

Taky sem si vložil do profilu pavíka, ale admin mi to smazal, že prý se to nesmí, že to není motorka.A ještě chtěl, abych práskl ostatní, aby jim to taky smazal a nemusel to hledat. Jen aby ses nedivil, když si toho všimne. Jinak samo za 10 bodů

Hopkins
Hopkins napsal 13.01.16 v 16:10 10b.

Krásný vozík!

Jarda-Bekr
Jarda-Bekr napsal 13.01.16 v 14:04 10b.

Gratuluji. K synovi, né k vozíku.

gato1962
gato1962 napsal 12.01.16 v 21:33 10b.

pekný kúsok...