KTM 990 SuperDuke (2006)

Vlastník FrantoF
Vloženo 4.1.2016
Aktualizováno 21.3.2020

po dlhšej dobe bez moto som sa rozhodol pre agresívny designový dvojvalec

Aprilia Tuono 1000R: důvod neuveden
Ducati Streetfighter 1098/s: drahé

První dojmy - Hneď po naštartovaní mala moto rešpekt, pekný zvuk, výborný stav ako nová 24000km.

Doplňky na motorce - zadná rozeta +3 zuby, K&N vzd.filter, short páčky, starlane,

chcel som vyskúšať niečo iné ako radové 4-valce,
hľadal som niečo iné a pritom výkonné a designové.
Všade sa písalo o SUPER DUKE-ovi ako o brutálnom stroji.
Na SD píše každý vysokú spotrebu, spravil som na nej zatiaľ iba 2000km a chodím agressívne, kde sa len dá ťahám na doraz, ale ešte ani raz som nemal nad 8Litrov.
Teraz som kúpil LeoVince výfuky, uvidíme či bude treba aj power commander ku krmeniu a aká bude spotreba.
Predchádzajúci majiteľ chodil kľudnejšie a na túri, nahodil na moto Pirelli Angel ST, ktoré budem musieť čo najskôr vymeniť i keď je na nich iba 2500km (nelepia).
Podvozkovo je to úplne iný level, brutalita.Kto nevyskúša neuverí. Brzdy aj keď nie sú radial sú BOMBA. Motor ťahá pekne od spodku,ale pri 8000-9000 rpm je jak HULK, neuveritelné (hlavne s touto rozetou).
Spravil som cca 150km turistiku s manželkou, v pohode, spotreba bola 7.
Dá sa na nej bez problémov jazdiť celý deň.
Chýba prítlačný predný štít, chcelo by to tlmič riadenia.

Pri 30000km výmena rozvodových reťazí, nastavené ventily, niečo sa menilo pri vodnej pumpe -už sa nepamätám.

SEZONA 2019
Stále ma baví, Carbonové LeoVince sa roztrhli (prepálili), teraz sú z brúsenej ocele (oprava pôvodných).
Namontoval som brzdové obloženie Brembo Race, DOMINO Gripy, GIPRO X, XENON. Repas predných tlmičov aj zadného u výrobcu WP. Spotreba nič hrozného 7.5 a na SlovakiaRingu 10l. Teraz má 42000km, olej menený po 6000km, chlad.kvapalina tiež. Olej som dával IPONE Katana 10W50, a spojkovú kvapalinu Mineral oil IPONE.
Pneu dávam Bridgestone S21 u mňa vydržia 5-6000km.
Na testovacích dňoch som skúsil kopu nových moto, ale ani jedna sa mi nezapáčila tak, aby som ju vymenil.

ROK 2020
Tento rok prejdem na MOTOREX. Dám novú reťaz a skúsim predné kolečko -1 zub a zadnú nechám +3 (ako mám teraz). Vyskúšam Pirelli Diablo Supercorsy sú oválnejšie a lepšie lepia.

jiřin...
jiřin... napsal 31.05.16 v 19:10 10b.

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 04.03.16 v 14:48 10b.

Nádherná záležitost! 10b.

boutom
boutom napsal 03.03.16 v 23:08 10b.

FrantoF
FrantoF napsal 04.01.16 v 22:05

ďakujem, to bude

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 04.01.16 v 21:19 10b.

moc hezký duke! A rozeta +3 zuby To bude zábavy