Moto Guzzi Griso 1200 8V (2015)

Vlastník robik82
Vloženo 3.1.2016
Aktualizováno 24.5.2016

Jen těžko se hledají slova, která by popsala tuto úžasnou motorku, která má srdce i duši. Je to prostě můj miláááček

Motorka koupena od FIRMA:Moto Guzzi CZ - První kozí (Sušice

První dojmy - Po prvním nasednutí jsem měl obavy-nevěděl jsem co mě čeká,ale po nastartování jsem již obavy neměl - byl jsem připosr... :-) První jízda byla spíš v duchu seznamování a pocit z úžasného zátahu už od 2 tis. ot. a nepopsatelné dunění a vrnění pod půlkami mi ani nedovolily přemýšlet nad pohodlností nebo jízdním komfortem :-)

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že je vhodná pro každého, klidně i pro začátečníka. Ale ať už je to kdokoliv, nesmí mu chybět respekt. Ale řekl bych, že to je stejné u každé mašiny.

Doplňky na motorce - Padáky, originální zadní nosič vč. orig. zadní brašny, nový lauf Agostini HF

Jelikož moje první seznámení proběhlo na malém letišti stylem 1,2,3,4,5 brzda,nelze se divit,že výsledná průměrná spotřeba byla 32 litříků Ale po polykání již dalších kilometrů po okreskách to začalo rapidně klesat a po dalších 800 km jsem se dostal na 6,1l.
Vzhledem k tomu, že jsem Krysu koupil až na úplném konci srpna, stačil jsem letos najet pouze nějakých 2000 km. Zatím mohu konstatovat pouze to, že i když je to motorka opravdu hodně těžká (hlavně při tlačení do garáže ) a celkem i dlouhá, v zatáčkách nemá opravdu žádný problém. Motor zabírá rovnoměrně už od úplného spodku a po překročení 5500 ot. se začnete cítit jako v jiné dimenzi.
Moje zatím jediná delší cesta byla z Jihlavy do Aše pře Sušici, kde jsem byl u C.K. na servisní prohlídce po prvních 1000 km. I přes moje obavy z cca 2 x 200 km jsem byl mile potěšen z pohodlí a myslím, že i větší porce km není žádný problém. Při takovém krouťáku, jakým Krysa disponuje asi nikoho nepřekvapí, že ať za Vámi sedí jakýkoliv baťůžek, ani o něm nevíte. Pouze při zastavení někde na cigáro, kde Vám řekne jak je jízda super a pohodlná i pro toho za Vámi.
Vyzkoušel jsem si párkrát jízdu po dálnici, ale ta mi potvrdila, že Griso se opravdu nejlépe cítí na silnici, kde je spousta zatáček, za kterými když otočíte plynem, zažijete tu pravou extázi

dzonnek
dzonnek napsal 11.10.16 v 07:15

Super stroj neznam lepsi a stim vyfukem...manmy mnam vypada fakt uzasne

Honzus75
Honzus75 napsal 05.07.16 v 22:55 10b.

Griso 1200, no co napsat, kdo má, tak ví

fatman
fatman napsal 24.05.16 v 18:56 10b.

No co napsat? Vše bylo řečeno!
Guzzi je prostě" jiná" !A to je super!Gratulace!
Užívej a davej na sebe a Griso bacha!Už když slo do výroby, tak jsem slintal, ale na drátech a v teto barevné verzi lapam po dechu a měním prádlo . ..
Jasných 10bodů!

pkKun
pkKun napsal 12.04.16 v 14:36 10b.

krásné barvy a dobrý popis. jinak o pohodlí za den 900km, žádný problém jinak 10B

musak1978
musak1978 napsal 29.02.16 v 07:58 10b.

zdarec moc pekna taky jsem ji zvazoval ale vyhralo gsx 1400 jinak 10 jasnych bodu