Ducati 999 (2005)

Vlastník wil
Vloženo 2.1.2016
Aktualizováno 30.5.2018

Krásně červená a pořádně hlučná Italka.

Ducati 996: Nebyla žádná v pěkném stavu za rozumné peníze.

První dojmy - Když s ní Ducati přišla na trh, tak se mi vůbec nelíbila a koupil jsem raději novou Aprilii RSV 1000 R, což byl krutý omyl, který mi znechutil italské motorky(nespolehlivost, řešení záruk, dodávky dílů...). Byla chyba, že jsem tenkrát nekoupil Ducati. Můj názor na Itaky by byl možná lepší.

Doplňky na motorce - Termignoni, kovaná kola, karbonové doplňky, stupačky SBK, víčko nádrže, otevřená spojka

Po létech na endurech, cestovních motorkách a motardech, se mi zastesklo po jízdě na supersportu. Nový bych nevyužil a tak jsem pokukoval mezi ojetými, ale chtěl jsem něco pěkného a zajímavého. V bazaru jsem narazil na tuhle 999. Ta, která se mi před vice jak deseti lety nelíbila, tak jako kdyby časem vyrostla do krásy. Je zajímavé, jak člověk časem změní názor na design a myslím, že zrovna tento model se netrefil ve své době do všeobecného vkusu, ale dnes vypadá o dost nadčasověji, než většina motorek z té doby. Technika taky není ošizená. Krásné brýle, USD vidlice, zajímavý rám, z levé strany pohledný motor, suchá spojka... Vzhled, stav a množství doplňků nakonec rozhodlo o tom, že ji vezmu.
Co se týče jízdních vlastností, tak jsem měl možnost ji vyzkoušet zatím jen v teplotách lehce nad nulou a na hodně starých pneu, takže poznatky minimální. Ale potěšila mě ovladatelnost a účinek brzd. Výkon motoru v dnešní době už neohromí, ale je dostatečný. Pohodlí?... tak je to pravý supersport. Zápěstí si užije.
Mám z ní radost a už se těším na zahřátý asfalt a pěkně zakroucenou silnici. Sice více kilometrů určitě najedu na Ktm Adventure, ale v sezóně jí párkrát zahnu s touhle červenou krasavicí.

svahilec
svahilec napsal 05.12.19 v 21:30 9b.

Ten GP zadek mi tam moc nesedi, je takovej vysokej. To je ale individualni, hlavne se o to starej, nebudou, na rozdil od adventurek.

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 06.03.19 v 17:40 10b.

Naprostý porno. Co ale taky od téhle krásky jinýho čekat. Nádhera.

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 09.01.16 v 19:26 10b.

Krásná! Spoustu šťastných kilometrů!

hOOrNeT
hOOrNeT napsal 09.01.16 v 08:39 10b.

Designéři v Ducati zřejmě vynalezli stroj času, protože dnes se ta ducna líbí všem Pro mě byla 999 vždy krásná a něčím vyjímečná. Je jiná než ostatní. To z ní dělá to, co je Ať ti dělá radost

elvis78
elvis78 napsal 09.01.16 v 08:04 10b.

S tou nadčasovostí souhlasím. Je to kočka