Honda XL 1000V Varadero (2008)

Vlastník 123talis
Vloženo 24.12.2015
Aktualizováno 27.1.2019

Druhé Varadero, tentoraz najnovší model s dual CBS+ABS a full travel packetom :)

První dojmy - Je to moje druhé Varadero. A to, myslím si, hovorí za všetko. Zvažoval som CrossTourer alebo 1200RT, no aj kvôli cene aj kvôli iným veciam som zas siahol po Varadere. A neľutujem.

Motorku bych doporučil pro - Pre turistov, ktorí poznajú stav našich ciest a vedia, že cestovne enduro je na ne najvhodnejšie.

Doplňky na motorce - 3x kufor Honda
Automatické mazanie reťaze Scott Oiler
Vyhrievané hefty Honda
Hrazda na GPS
12V zásuvka Honda

Po 5 sezónach a 45000km na Varadere r.v.2003 som si kúpil toto nové, rv. 2008.
Našiel som kus s necelými 30 tisícmi na ODO metri, ktoré dva roky stálo v garáži a tak som neváhal.
Oproti starému je okrem faceliftu hneď cítiť množstvo rozdielov.
Motor je oveľa menej ucukaný, spojka je mäkkšia (môže to byť aj nájazdom, staré malo už takmer 80k, toto má necelých 30k) a motorka vo všeobecnosti pôsobí pri jazde kultivovanejšie. Prvé, čo som si všimol bol zlepšovák, ktorý pri zaradení rýchlosti mierne zvýši otáčky motora a rozbeh je preto plynulejší. Spotreba mi pri doterajších 2 vyjazdených nádržiach (a že som ho nešetril) vychádza tiež o nejaký liter lepšia.
ABS šľape parádne, takže vôbec neľutujem, že tam je. Baterku budem asi musieť o chvíľu meniť, ale na pôvodnú je v dobrom stave.
Mám na ňom full travel packet, takže 3 kufre, padáky, hlavný stojan a tiež tie ozdobné krytky všade po motorke (OEM). Plexi s deflektorom MRA je tiež niečo, čo som si nevedel vynachváliť už na starom Varane. Je tam potom ešte mazanie reťaze s turistickou nádržkou na olej (tá veľká pod ŠPZ) a tiež Leo Vince laďáky, s ktorými má Varan úplne iný charakter. Kúpil som ho len teraz v októbri (10/2015), takže na poriadne zhodnotenie stavu budem potrebovať ešte zo jednu sezónu.

12/2017
Tak sme dali ďalšiu sezónu s cca 10 000 km. Boli sme s Varaderom v Slovinsku, kde sme bojovali s 40°C, Talianske pobrežie tiež dalo zabrať a samozrejme maďarská diaľnica bola posledným nudným úsekom pri návrate domov. Výlet v septembri na sever Česka len potvrdil, že som si vybral pre seba ideálny stroj. Počas sezóny som sa ničoho ani nedotkol, akurát som kontroloval olej. V októbri odišla reťaz a budem ju mueisť vymeniť na jar spolu s prednou pneu. Ak ďašiu sezónu nebudú iné výdavky a bude sa dať, tak by som chcel skúsiť Čiernu Horu a Švajčiarsko. Som veľmi zvedavý, či sa podarí.

12/2018
Ok, viem, že už je január, ale chcel som zachovať pravidelnosť. v sezóne 2018 som s Varaderom dal najdivokejšiu jazdu po Albánsku, Srbsku, Čiernej Hore a za pár dní sme mimo diaľnic prešli zopár tisíc km. Do moto som v 2018 okrem novej reťaze a prednej gumy ani nešahol, tak sa teda pripravujem na poriadnu údržbu na jar. Pôjde nový olej aj ostatné kvapaliny, a tiež by si zaslúžila hlbkové čistenie. Do ďalšej sezóny sme si zatiaľ vymysleli Korziku a stále nerealizovaný Švajc a trochu iný typ cestovania - pre krátkosť času sa prevezieme k pobrežiu vlakom. Tak som teda zvedavý. Varan zatiaľ šľape ako hodinky, akurát sa mi v Albánsku odlomila GPS, tak budem musieť vymyslieť pevnejší spoj. Na 50 000, ktoré o chvíľu zas pretočím moto vyzerá dosť dobre, rozhodne lepšie, než predošlý Varan. Posledná generácia teda zjavne dostala kvalitnejšie súčiastky (alebo mám viac rozumu). Som teda zvedavý, čo z plánov sa podarí, každopádne, ešte sme spolu a predávať sa nechystám. Tak všetkým, ktorí to a jčítajú prajem šťastné bezporuchové kilometre.

Guga
Guga napsal 06.06.19 v 13:50

Vďaka
A ako paninka, má to teraz lepšie v sedle alebo..?

123talis
123talis napsal 03.06.19 v 22:41

@Guga po 45000 km na 03 (35k-80k) môžem povedať, že 08 je kvalitatívne ešte o level vyššie. Momentálne 50k (20k mojich), väčšinou celkom ostrá jazda, no prejav jak zamlada..:)

Guga
Guga napsal 27.05.19 v 21:05 10b.

Velmi pekné to máš
Že by ozaj posledná generacia bola najlepšia..?
Zatial som počul, že najlepšie sú z rv 03

Toman87
Toman87 napsal 06.01.18 v 21:50 10b.

Boro78
Boro78 napsal 10.12.17 v 22:21 10b.

Pekna profilova fotka, aj ja mam podobnu...Je vidiet, ze ludia z KE maju podobny štýl :)