Honda XL 1000V Varadero (2006)

Vlastník pitrosik71
Vloženo 23.12.2015
Aktualizováno 29.11.2020

Tak jsem po malém Stromu koupil tohoto postaršího,obtloustlého,ale pěkného Varánka.Pořádný kus železa.Čím déle ho mám,tím jsem spokojenější.Varánek je suprovej.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - Jednání docela v pohodě.Klidně tam zajedu příště znovu.Zkušební jízdu jsem si ale teď v prosinci moc neužil,mrholilo,silnice byly hodně oslizlé,hned na začátku mi při zkoušení,co to umí,trochu ustřelil zadek a pak už jsem s tím radši jel jak s hnojem se sevřenýma půlkama,člověk nechce fláknout s ještě cizí motorkou o zem.

Suzuki DL 1000 V-Strom: Varan se mi víc líbí.
Yamaha TDM 900: Super motorka,ale chtěl jsem víc pohodlí.

První dojmy - To je teda pořádný macek,nebudu muset vozit ceduli nadměrný náklad? ...rupnou mi záda při zvedání na hlavní stojan,nebo ne? ... ale ono to snad půjde...sakra,to je ale pohodlí... a docela to i jede a brzdí.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě.Pro někoho,komu se líbí. Pro někoho,kdo z ní dosáhne nohama na zem.Pro někoho,kdo má rád hodně pohodlí na cestách.Pro někoho,kdo se nebojí mohutnosti a hmotnosti Varana.

Doplňky na motorce - Zatím jen padací rám. Rád bych boční hliníkové kufry,ale chci si ponechat i tyto plastové s tím svým zvláštním držákem,takže přidělání hliníkáčů bude nejspíš trochu oříšek.

Chtěl jsem po V-Stromu 650,kterého jsem měl 5 let,který byl super,ale při cestování ve dvou už začly trochu chybět koníky,něco trochu živějšího,ještě pohodlnějšího a za peníz alespoň trochu podobný ceně prodaného Stroma.U nás jsou silnice děravý,zničený,takže kroska by byla vhodná,popř. bojové vozidlo pěchoty.Nakonec jsem začal přemýšlet o něčem vhodnějším na cestování.A když jsem viděl toho svého Varana,musel jsem ho mít.Krásné barvy trikolory,pěkný,leštěnkový stav,tak jak to mám rád a slušná cena.Také jsem chtěl mít na motorce ABS.Ne,že bych to chtěl použít,ale je asi dobré to mít,třeba se ABS bude někdy hodit.Tak jsem si Varana přivezl do svého terária.Pokud mohu srovnat se Stromem - Plusy pro Varana - mnohem víc pohodlí na standartním dodávaném sedadle pro řidiče i pro spolujezdce,lepší ochrana před větrem,líp brzdí na předek,a samozřejmě o dost větší porce koníků,obzvláště ve středních a vyšších otáčkách.
Mínusy pro Varana - min. o litr větší spotřeba,ale s tím se počítalo,víc koníků-větší žízeň.Hmotnost - Strom byl proti Varanovi při manipulaci na místě a zvedání na hlavní stojan lehký jako horské kolo,trochu hůř brzdí na zadek a hlavně mému Varanovi se v nízkých otáčkách zatím moc nechce jet.Řešení - O2 eliminator,při výměně řetězovky o zub menší přední kolečko...zatím nevím.Strom byl okolo 3000 ot. takový klidnější,živější.Jak se ale otočí víc plynem,ti koníci v motoru Varana se proberou,zařechtají a pak už je to jiná káva,jede to jako kráva.Zatím jsem na Varanovi najel jen okolo 400 kiláků,takže je těžké něco víc hodnotit.

29.1.2016 -namontován O2 eliminator. Bomba.Na dvojku už to krásně po městě bublá okolo 2000 ot. ,na trojku okolo 2500 ot.,žádné cukání,škubání.Hodně velké zlepšení jízdních vlastností v nízkých otáčkách.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.08.17 v 15:55 10b.

sommer
sommer napsal 28.11.16 v 22:53 10b.

Hezkej Varánek jasných 10b

XLV
XLV napsal 24.05.16 v 22:59

Pěkně barvy Tak ať slouží a rozdává radost.

Tonda2015
Tonda2015 napsal 13.03.16 v 20:32 9b.

Zdar, motka je opravdu krásná a zkušenosti podobné těm mým. Ten O2 eliminator se dá koupit někde rozumně v ČR?

abbany
abbany napsal 13.03.16 v 07:17 10b.

Zdar, mám Capouše, a když jsem mnel problém vnižších otáčkách, tak pomúžou laďáky. Nasadli jsem LeoVince a cukání bylo fuč.