MZ ETZ 251 (1990)

Vlastník Petas5
Vloženo 23.12.2015
Aktualizováno 23.4.2018

Moje první motorka a jsem s ní naprosto spokojený.

Jawa 350/362 Californian: neplánovaně se naskytla neodolatelná cenová nabídka na MZ
Honda XL 600V Transalp: cena

První dojmy - Na motorce jsem v podstatě nikdy nejezdil kromě fichtla a to jen velmi málo, takže když jsem měl z ničeho nic sednout na motorku a vyrazit po koupi na cestu přes 100 km byla to pro mě celkem zkouška. Bláhově jsem si myslel že pojedu podle navigace co jsem si nalepil na nádrž abych se vyhnul Praze, ale nebyl vůbec čas na to koukat natož to slyšet. Tak že jsem jel podle cedulí a slunce domu a vzhledem k hezkému počasí, krásné krajině a mírnému provozu jsem si začal jízdu vychutnávat a zvykat si na motorku. Jízdní vlastnosti neumím hodnotit, ale řek bych že jsou dostačující až překvapující.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji začátečníkům, poměr cena/výkon je dle mého názoru vynikající.

Doplňky na motorce - USB zásuvka, tankvak, držák na mobil

Je to naháč a trochu retro Dlouho jsem po ní koukal když jsem vybíral jakou první motorku pořídit. Někteří mě odrazovali, že to je zbytečně slabé ať jdu rovnou do nějaké 500 apod. Po první sezoně když jsem najel jen asi 1000 km mi naprosto vyhovuje, že jsem šel do téhle motorky jako první. Na naučení základů naprosto dostačuje a můžu všem začátečníkům jen doporučit pokud chtějí začít pozvolna. A zase tak špatný to s tím výkonem není. Na stovce je celkem rychle pak už to moc nejede, ale víc nepotřebuji jezdit. Někteří zkušenější kamarádi i stejně zkušení na silnějších strojích se divili jak to pěkně jede. Ale už teď vím, že nebude stačit na dlouho. Jsem na tu motorku dost velký. Když jsem jednu sobotu najel asi 200 km a druhý den asi 100 km tak mě už celkem bolel zadek druhý den. Ještě sezonu 2016 na ní chci odjezdit a pak vyměnit za něco vhodnějšího pro mojí postavu a delší výlety.

Trochu ze zkušeností:
začal jsem měřit spotřebu jsem průměrně lehce pod 5 litrů, ale není to žádná jízda na spotřebu jezdím celkem svižně a hodně udělá asi i odpor který vytvářím a hmotnost, kterou jí zatěžuji vlastní vahou. Věřím že by se dalo dostat pod 4,5 litru.
Asi tak po 150 km z toho bolí zadek a co teprve když člověk ujede 1000 km ve třech dnech.
Trochu mě trápí vibrace motoru jsou celkem znát, možná by to chtělo vyměnit uložení.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 13.08.17 v 15:56 10b.

Franz77
Franz77 napsal 30.12.15 v 16:17 10b.

máš ji parádní, měl jsem tu samou, akorát před 20ti lety

PYTEL1
PYTEL1 napsal 29.12.15 v 09:13 10b.

Babicka33
Babicka33 napsal 25.12.15 v 12:39 10b.

Nejdřív simson, potom emzeta jo jo s kámošema jsme se něco nařádili. A co si pamatuju tak dvěpade jela jako z praku ( ve své době ).

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 24.12.15 v 20:17 10b.

Oceňuji že se neženeš hned na hřbitov.Moji kamoši měli 150 i 250 takže jsem je taky jezdil a na svou dobu to byla naprostá bomba.Časem stejně postoupíš na vyšší level to je daný ale budeš mít haldu zkušeností a požadavků který ovlivní volbu tvojí další mašiny abys náhodou nekoupil něco jako suzuki bandit.