Suzuki GSF 1200 Bandit (2000)

Vlastník lenkochal
Vloženo 21.12.2015
Aktualizováno 7.9.2023

Cievka dokaze niekedy potrapit

Vloženo: 27.07.2020, Uskutečněno: 27.07.2020, Stav tachometru: 76000 km, Zhlédnuto: 12x

Co som to doviezol zo servisu a vozil sa tak, ako len cas zamestnaneho otca troch deti dovolil. Motorka sla vacsinu casu dobre, ale tak raz za dve nadrze sa objavil neprijemny jav. Po pridani plynu z nizsich otacok naraz nic, proste vykon tak na 20%... a ked si to postupne nejak ukecal na 4000ot, tak naraz vykon spat a kopanec taky, ze na dvojku chcela hadam aj na chrbat. Proste pri predbiehani ideal.

Cievky som daval nove obidve sezonu predtym, lebo jedna originalna vtedy umrela a hlavne pri premerani sa z oboch stran tvarili predpisovo.

Pero bocneho stojanu (vyklopeny bocak vypne zapalovanie ked je zaradeny kvalt) sice uz malo najlepsie za sebou, ale podla mna este funkciu plnilo, no kazdopadne preventivna vymena.

Kohut palivovy bol dalsim podozrivym, takze repas.

Dalej karbec som rozobral snad 5 krat a najhorsie bolo, ze sa stalo, ze clovek aj tri dni vozil a nic a ked uz si vravel ze je to hadam prec, tak sa to objavilo znovu.

No nebudem Vas napinat, sral som sa s tym mesiac a bola to nakoniec cievka, ktora odisla tak sikovne, ze nepalila pri istej kombinacii tepla/vibracii. Prisiel som na to nakoniec vdaka ratolestiam. Tie mi v garazi "pomahali" tak vydatne, ze som pri asi uz 20tom pokuse o opravu nezapol vetrak. (Vetrakom sa pri podobnych akciach snazim banditu chladit aby sa na stojane nepeikol viac nez je zdrave. Mohol by byt aj vykonnejsi, ale obycajny domaci ventilator uchladi banditu v garazi na volnobeh tak, ze teplomer v nalevke oleja bude medzi 80-100C, kde sa vacsinou drzi aj pocas beznej nazdy.)

Kazdopadne masina sa zohriala trochu viac a naraz sa to vyssie popisane "kuzlo" zacalo prejavovat aj na volnobeh.
K zisteniu, ze nepali valec 1 a 4 uz potom bola cesta kratka.

Ponauenie: cievky z ebaya nebrat, to uz radsej z buracky. Posledna moznost je teda partsdepot, ale ked k tomu vezmes i fajfky tak uz to banditu "zhodnotis" takmer o stvrtinu :)

• vacsi servis

Sezonu 2019 som bol vacsinu casu v zahranici takze bandita zahalal v garazi na zimu som ho dal na odborny servis kde ho na zimu aj uskladnili a kde: -vymenili loziska v kolesach -v krku -v kyvke -osu kyvky -pomerali

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 27.07.2020