Manet Tatran S 100 (1963)

Vlastník fantomasbike
Vloženo 29.11.2015
Aktualizováno 25.4.2021

Dlouho jsem přemýšlel nad koupí staré české motorky.Tak jsem hledal.Myslel jsem si na Jawu 250.Ale chtěl jsem nálezový stav.Trochu výzvu.
Dnes jsem na inzerci našel inzerát na Manet Tatran s100.Kousek od baráku a rozumná cena.Navíc se mi i líbila.Není vz

První dojmy - Do první jízdy je opravdu daleko.Hned po vyložení z vozíku a okukování se rozpůlil karburátor uprostřed plovákové komory.Podle předchozího majitele stála přes dvacet roků.Bude to boj.Doufám že najdu dost fandů kteří poradí.

Motorku bych doporučil pro - Pro fandy.Na Facebooku občas vidím zaprášené auta v zapomenuté stodole.A vždy jsem si říkal že by stačilo trochu vody aby prokoukla.A najednou doma motorka pokrytá prachem.Jsem zvědavý co se s toho vyklube

Doplňky na motorce - Doplňky?Blázníte!!!

Tento stroj jsem si vybral protože jsem ho ještě neviděl na cestě.
Taky jsem zvědavý na startování.Už jsem měl spoustu motorek se startérem.Ale nikdy tak starou a českou!No po umytí mužu sumarizovat.Oba ráfky a špice jsou na odpis.Zato sedlo mě potěšilo.Bude původní.Plexi sice rozbité ale zrcátko v dobém stavu.Všechno musí do laku.Odstraňování staré barvy bude jistě záživné Výrobní číslo motoru se shoduje se štítkem.Štítek je v němčině.
Možná vývozový kousek.Ale to jen tak plácám.Zjistím víc.
Spojka mačkat jde a i přidávat plyn a vrací se.Přední brzda jak beton.Zadní na tom není o moc líp.Ale jde řadit.
Tak jsem to dotáhl domů.Chtěl jsem zapojit elektriku.Nepovedlo se.Zaprvé jsem ještě nevěděl že jsou potřeba dvě šestky.Navíc jsem ke své nelibosti zjistil že nemám doba klíč do zapalování.
Tak jsem to vzdal a umyl Maneta od prachu.Karoserie je v dobrém stavu.Největší koroze postihla ráfky.Taky držáky baterek jsou žalostném stavu.Motoru se trochu bojim.Ale o tom to je...

Pomalu pokračuji.Opískovaný rám nastříkaný základem.Koupě nových ráfků.Marně sháním karburátor.

Dnes jsem se pustil do středů kol.Jedno už jsem udělal.

A podařilo se

Protože se mi rozsypal karburátor na kousky musel jsem sehnat druhý.Koupil jsem celý motor s funkčním dynamostarterem.

GHM
GHM napsal 09.11.21 v 21:25 10b.

Drzim palec, nakoniec este pofrci!

ari100x
ari100x napsal 02.11.16 v 09:43 10b.

Je vidět, že máš dobrý vkus.

fantomasbike
fantomasbike napsal 02.12.15 v 19:46

Jo a je pravda že mám štítek v němčině.Takže vývozovka

fantomasbike
fantomasbike napsal 02.12.15 v 19:45

Nevím.Taková informace se ke mě dostala.Nicméně nedám na jednou jeden povídal a pokusím se to dát do originálu.A jelikož se to tady pěkně rozeběhlo neví někdo kody barev?

panela
panela napsal 02.12.15 v 19:33 5b.

Proč by to na V po 1.12.15 nešlo, co je to zase za poplašnou zprávu? Tvůj stroj asi nebude ryze český, slováci ti ještě dají čočku . Ješte si mákneš než to dostaneš na V.