Jawa 250/590 (1966)

Vlastník sekáčmagor
Vloženo 21.11.2015
Aktualizováno 8.4.2018

Jawa 250/590 brutální nakedbike od světoznámého výrobce jednostopých vozidel.Jeden hrnek co se umí rozběsnit do nepříčetnosti a 19" kola aby "chlapi"nechcípli na křivici...

První dojmy - Tuhle motorku už jsem měl před pár lety v roce 1976 jako první po pionýru.Dojmy při koupi tohoto kusu byly smíšené neboť to byla sportka sice s doklady ale nepojízdná bez jakékoli elektroinstalace poskládaná z dílů pouze za účelem prodeje.

Motorku bych doporučil pro - Každému kdo pro motorky žije a nejezdí na nich jen proto že je to moderní.

Doplňky na motorce - Nosič

Tak koupil jsem ji proto že jsem na ni měl jako každý biker hezké vzpomínky na svůj první stroj.Psát tady o brzdách,podvozku,úložném prostoru atd je irelevantní páč je to JAWA.Koupil jsem ji tedy asi před sedmi lety za nekřesťanské peníze(dnes při nakouknutí do inzerce už to tak nekřesťansky nepůsobí).Já se snad dožiju toho že bude stát 1 000 000 korun.No ale v té době bude také stát krajíc chleba se sádlem 5000 korun žejo.Takže po dovezení domů jsem nakoupil elektroinstalaci,Vape a vše co chybělo a nebo bylo mechanicky kaput a milou Sportku zprovoznil.Renovovat ji nikdy nehodlám a tak jsem byl pár let spokojen.Každý rok jsem naje tak 5-6 kilometrů a zase ji opřel ve stodole o zeď.Ale asi před měsícem jsme s kamarádem s kterým jsme projeli celou Evropu (několikrát) a byli i v Africe a v Ásii dostali nápad zajet někam dál na strojích české provenience.Rozhodnutí padlo na Sicílii na Jawách a Čízách po ose.To jste možná četli ve fóru.Takže dnes byla Jawa postavena na montážní místo pod stromek dostane GO motoru,větší nádrž z panelky 592 (ta se bude na dlouhé cestrě hodit a sedí na ní lépe tankruksak) na jaře zajedeme,zajedeme a 13.května v poledne vyrážíme na jih.Po návratu napíšu něco o spotřebě a poruchách i když je to JAWA.Jak jsem tady psal v nějakém vlákně tak vloni seSicílie nekonala páč kolega měnil zaměstnání a nedostal volno.Letos jedeme 27.4.stopro,lístky na trajekt jsou koupené od ledna a Jawa je připravena viz poslední fotky.Takže to dopadlo skvěle obdiv jsme tam sklidili maximální.Stroje vydržely bez poruchy.Příští jízda září 2018 do Gruzie (pokud vůbec někdo pojede,zatím jsme tři ale všichní ví jak to dopadá...).Včera tj.8.4. jsem předjížděl Jawu 250 panelku v úpravě Reise Tourer s revmaplechem a plexisklem a děsně nme to zaujalo.Revmaplech mám někde na půdě a plexi i s držáky se dá koupit.Tak to zkusím dát na sportku to bude petarda.

Marty68
Marty68 napsal 21.09.20 v 13:17 10b.

krásná sportka , a vidím , že i spolehlivá , gratuluji.

Vychuchol
Vychuchol napsal 18.06.17 v 21:46 10b.

klasika prověřená časem, palec nahoru, jasných 10 bodů

udinar
udinar napsal 01.12.16 v 12:18 10b.

Sportka to dá jako nic. Když jsme jeli Fracii, jela s náma i jedna sportka panelka a dala to bez poruchy. Za deset dní 5500 Km

jawa354
jawa354 napsal 26.11.16 v 21:00 10b.

pěkný!

chlup2
chlup2 napsal 23.11.15 v 08:14 9b.

Pěkná, tak ať vám to klapne