Suzuki GS 500E (1995)

Vlastník Marty71Suzi
Vloženo 20.11.2015
Aktualizováno 10.4.2016

Po dlouhých letech zase na dvou kolech.

První dojmy - Dobrá volba. Sedne mi, jako by jí vyrobili na míru přímo pro mě, i když mám něco málo přes 180 cm.

Motorku bych doporučil pro - Pro jezdce, kteří sbírají zkušenosti a nenáročné uživatele, kteří nechtějí závodit, ale užít si pohodovou jízdu.

Doplňky na motorce - Kufry Krauser K2, nejsou na fotkách

Tuto motorku jsem si vybral hlavně proto, že se mi moc líbí a nechtěl jsem po 20 leté pauze zbytečně výkonný stroj. Tuto motorku velmi doporučují hlavně pro začátečníky, kterým jsem vlastně i já po tolika letech, kdy jsem jezdil jen s tím, co má čtyři kola a volant.
Zkušenosti zatím s tímto strojem získávám, ale mohu říci, že jsem zatím nad očekávání velmi spokojen. Motorka hezky jezdí, bez vibrací a zbytečného hluku. Zvuk je velmi hezký a budí dojem silnějšího stroje, hlavně mezi domy, kde to pěkně duní. Jde hezky do otáček již od spodu a velmi pozitivní je i spotřeba, která zatím nepřesáhla cca 4 l (měřeno dotankováním paliva po hrdlo). Co se týče brzd, tak ty jsou také velmi dostačující a nemám žádných výhrad.
Ovladatelnost je parádní i díky podvozku, který je na mém stroji vyladěn optimálně na naše silnice a mojí metrákovou váhu. Přední vidlice se zdá být měkčí, ale bezvadně tlumí nerovnosti a dává dostatečnou odezvu do rukou.
Celkově je jízda velmi příjemná a radostná. Jen si dokoupím menší plexi, aby byla ve větších rychlostech a při silnějším protivětru ještě příjemnější. Na dálnici je to fičák a tak to snad to přední plexi trošku vyřeší.
Úložný prostor pod sedadlem je dostatečně velký na to, aby se tam vešla lékárnička, náhradní žárovky a reflexní vesta. Další úložný prostor mám vyřešen kufrem Kappa a bočními kufry Krauser K2, které ale běžně nevozím.
Servis pro sezonu 2016 jsem řešil zatím jen výměnou oleje, filtrů, čištěním a mazáním řetězu.
Poruchy jsem zatím žádné nezaznamenal. Ale za tak krátkou dobu co motorku vlastním jsem ani nic jiného nečekal i když je to přeci jen už starší stroj. V takovém stavu je zřejmě díky péči minulých majitelů a pravidelnému odbornému servisu, který hodlám tomuto stroji dopřávat i nadále.
Motorka se nejlépe cítí na asfaltových okreskách a nevadí jí ani táhlejší kopce. Vyloženě si užívá zatáčky a popere se pohodově i s menšími nerovnostmi. Lehoučký terén jí zřejmě také moc nevadí, což jsem si vyzkoušel jízdou po louce a polní cestě. Nic se ale nemá přehánět, takže do lehkého terénu jen velmi krátce a opatrně, což mi postačí, abych se dostal ke své zahradě. Myslím, že na motorce se dá pohodově i cestovat bez častějších přestávek. Není problém na jeden zátah jet 150 km. Je však pravdou, že jsou určitě pohodlnější stroje. Širší sedlo by určitě bylo lepší.
Jak je na tom spolujezdec moc nevím, ale nikdo si zatím nestěžoval. Zřejmě to nepohodlí přebila euforie a radost z jízdy.
Určitě si motorku ponechám na další sezóny. zatím mě neláká nic většího, nebo silnějšího. Mým potřebám stroj plně postačuje a to se určitě jen tak nezmění.

FruFru73
FruFru73 napsal 21.10.16 v 21:11 9b.

Taky jsem po 20ti letech osedlal GS.Dobrá volba!

Karlovarak
Karlovarak napsal 26.03.16 v 08:00 10b.

Dobrej stroj a splněny sen. Tak hodne kilometrů kolama dolů

CB1000R
CB1000R napsal 24.11.15 v 15:16 10b.

Na začátek určitě dobrej bike! Jednoduchej, nenáročnej a téměř nezničitelnej...
Ať to jezdí a co nejkratší zimu!

Marty71Suzi
Marty71Suzi napsal 22.11.15 v 13:52

Díky kluci za komentáře, až budu mít nějaké zkušenosti s touhle krásnou mašinou, tak sem určitě napíšu nějakou svou recenzi. Na příští jaro se budu obzvlášť těšit a nejen kvůli zahradě , která je stejně zazimovaná jako moje nová milenka. Tak ať nám ta zima pěkně uteče a snad se někde potkáme ...

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 22.11.15 v 12:28 10b.

Na začátek je to super motorka, která dobře jede a dobře i vypadá. Tak ať dělá jen radost