BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník yuri13
Vloženo 15.11.2015
Aktualizováno 23.3.2019

Vloženo: 27.04.2016, Uskutečněno: 27.04.2016, Stav tachometru: 69404 km, Zhlédnuto: 45x

U Sůzy jsem jednou řešil problém s rozsypaným interferenčním odporem ve fajfce.. Protože tady mám pravou svíčku pořád tak nějak očouzenou (přestože se všechno vč. chodu zdá být ok), pustil jsem se do proměření komponent zapalování..

Cívka má mít na sekundáru prý kolem 7,5kOhm.. Naměřil jsem cca 7kOhm, což považuju za správnou hodnotu.. Primár jsem neměřil, na něm je malé napětí a jakýkoliv problém by se projevil okamžitou ztrátou funkce..

No, teď kabely.. Kabel samotný prakticky žádný odpor nemá, samozřejmě.. Zato obě fajfky - na cívku i na svíčku - jsou odrušené interferenčními odpory.. K cívce má mít fajka 1kOhm a ke svíčce 5kOhm.. Celkem tedy 6kOhm na kabel..

Levý kabel ok, naměřeno 6kOhm, ale pravý ouvej.. Nenaměřeno nic.. Z měření na něm jsem skončil s výsledkem >200MOhm.. Vysoké napětí (cca 6kV) na výstupu cívky takový odpor překoná (i když jiska je pak hodně slabá) a motor běží, ale určitě to není správně..

Co s tím? Nové kabely.. Jeté můžeme nechat spát.. Interferenční odpory jsou taková uhlíková vlákna a časem se zkrátka odporoučejí.. Takže nové kabely od Q-TECH z Německa.. Dokonce s kovovým vytahovákem fajfek zdarma! Jsou kvalitní, o něco levnější než origo BMW a hlavně jsem je měl za 3 dny doma..

Svíčka je sice očouzená dál, ale motor má hladší chod, vůně z výfuku se jasně změnila a válce se nechaly krásně sesynchronizovat a v žádných otáčkách se nerozcházejí..

yuri13 (3) napsal 13.11.2016 v 23:47

Nakupte je na bmwmotoparts.cz .. Přijde tam kus na 650,- Kč.. Předtím mě nenapadlo tam mrknout.. Od Q-TECH z Reichu vyšly na necelých 2100,- za pár, takže ještě ušetříte.. ;)

//bmwmotoparts.cz/index.php/zapalovaci-kabel-bmw-r-p1166

buget (0) napsal 13.11.2016 v 15:13

Ahoj, taky bych rád koupil nové kabely, můžeš poslat odkaz?

JiriBN (3) napsal 27.06.2016 v 11:24

Ahoj, nemáš odkaz na ty kabely?

• Výměna koncového převodu

Mno.. To si takhle jedu ze školení v Praze a tak si říkám, že se mnou motorka na každé ostré nerovnosti trhne vzak.. Jako by se příčilo zadní kolo.. Jede ale i na dálnici bez vlnění a pazvuků, prostě skvěle.. Podezřelé..

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.10.2016
    Uskutečněno: 28.09.2016
  • Nové přední blinkry

Mám ve zvyku přední blinkry motorek měnit.. Z jinak elegantních strojů prostě trčí, prudí a u GS navíc nejsou ani pružné.. U mé staré Třindy byly na ocelových trubkách, tak to měly alespoň funkci padáku, ale tady jsou sp

Vloženo: 25.07.2016
    Uskutečněno: 25.07.2016
  • Výměna levého napínáku rozvodového řetízku

Klopotání ze zahřátého motoru na volnoběh už mě začalo prostě štvát.. Samotnému se mu zmizet nechtělo, tak mu to snad vysvětlí nový, modernizovaný napínák.. :-) Starý šel ven bez vytáček.. Ani synchronizaci si člověk

Typ: Oprava
    Vloženo: 21.07.2016