KTM Duke 390 (2014)

Vlastník Doyle74
Vloženo 14.11.2015
Aktualizováno 23.4.2018

Malá, obratná, zábavná motorka do města a na přilehlé okresky.

Motorka koupena od FIRMA:KTM Autonova Brno (Brno-Brno Město

Honda CB 500F: KTM se mi líbila prostě víc - po 18500 km prodáno dalšímu šťasnému majiteli :)

První dojmy - S ohledem na mých 174cm mi motorka velikostně docela sedla.První dojmy byly sice trochu ucukané :) i s ohledem na poměrně velkou vůli na plynu, ale to jsem pořešil seřízením.

Doplňky na motorce - malé padáky na vidlicích, malá motobrašna na zadním sedle. Nějaké ty vlastní polepy.

Přidány zalamovací stavitelné páčky made by hong kong :) ale spokojenost

Mašinu vlastním krátkou chvíli a mám s ní najeto najeto sotva 2500km, ale mé dojmy jsou veskrze pozitivní.Malá obratná motorka s nízkým těžištěm velmi zdatně vykružuje zatáčky.S ohledem na moje zkušenosti ( kdysi 350 Jawa a pak velká pauza) je to velký skok vpřed :). Ideální moto pro jednoho. Vozit někoho na tandemu si s ohledem na výkon moc nedokážu představit.Zhruba do 120km/h tahá velice slušně a brzdy jsou adekvátní k váze motorky a jejím schopnostem.ABS do toho zbytečně moc nekecá a když je potřeba jde snadno vypnout.. Na rovné topspead lety to určitě není už jen proto že je to naháč.Přesto jsem to omezeně otestoval a max hranice se pohybuje někde mezi 160-170km/h.Jediné co mi vadí je trošku ucukaný projev v pomalých rychlostech, což lze eliminovat správným seřízením vůle plynu a hlavně zvolení vhodného rychlostního stupně :) Spotřeba je vynikající od 3,3 do 4 litrů dle délky jízdy a to ji opravdu nešetřím. Nejlíp se cítí na kvalitní okresní silnici. Tvrdší podvozek nemá rád nekvalitní české záplaty, takže pak trošku odskakuje, nicméně s drobnými nerovnostmi si poradí dobře. Motorka není na dlouhé cestování, ale spíš na jízdu třeba do práce nebo odpolední vyjížďku. Přesně to co jsem hledal - motorka pro zábavu. Uvítal bych snad jen o chlup větší nádrž tak + 2-3 litříky by neškodily. Úložný prostor u tohoto typu nehledejte :) pod sedlem je místa tak akorát na lékárničku a sadu základního nářadí. Víc se toho tam opravdu nevejde.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.07.17 v 00:39 10b.

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 19.11.15 v 15:28 10b.

SupeRR! Spoustu zábavy a hlavně šťastných km!