renocar_unor

Yamaha XT 125X (2005)

Vlastník marek9336
Vloženo 8.11.2015
Aktualizováno 26.3.2016

Simson už nestačil a chtělo to o trochu vyšší výkon, spolehlivost a hlavně spotřeba :)

Yamaha DT 125 R: výkon x spotřeba... chudá studijní léta vyhrála

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklí na Simsona, tak to byl pro mne docela velký skok. Výkon mi připadal dostačující, spotřeba ještě více. Jen jsem se projel, tak jsem si řekl: "Tuhle musím mít"

Motorku bych doporučil pro - Ideální pro začátečníky co si udělali řidičák v 16 na stopětadvácu :)

Doplňky na motorce - Kufr na helmu a alarm na dálkové ovládání :D

Začalo to tím, že jsem jezdil na Simsonu a kamarád měl Yamahu DT 125 R, tak jsem si řekl, že potřebuji něco silnějšího. :)
Když jsem ji dovezl domu, musel jsem ihned koupit brzdové destičky, protože předchozí německý majitel na to docela (s prominutím) sr*l a brzdil plechem... doslova...
Prolítal jsem s ním spousty kilometrů, vyjížďky, cesty do školy, do práce, prostě všude a dá se říct, že jsem jezdil na vzduch. :D
Spotřeba, i když jsem ji trochu šlapal na plyn nepřesáhla 3,5l/100.. Což bylo pro mě jakožto pro studenta naprosto boží :)
Ale co se mi na ní líbí asi ještě více než spotřeba je elektrický startér a počítač, který měří průměrnou rychlost, najeté kilometry (vynulovatelné) nebo třeba stopky.

Co mě překvapilo po těch téměř 2 letech co ji mam je to, že jsem s ní neměl žádné problémy (mimo opotřebení pneu nebo řetězové sady, která byla potřeba vyměnit) Prostě nakopnout a jet :)