PROFIL MOTORKY

ČZ 250/455 (1961)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník Still_Waters
Vloženo 6.11.2015
Aktualizováno 20.2.2016
Zobrazeno 1703x
HODNOCENÍ PROFILU OD 13 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 10

Popis motorky


Motorka, která se k nám domů stále vrací jako Lassie. Snad se teď, ke mně, vrátila už naposledy a to svoje si už za těch 55 let odtrpěla.

Více fotografii

První dojmy - Na motorce jsem se ještě nesvezl. Domů jsem jí přivezl ve šrotovém, nepojízdném stavu a v současné době jsme v období renovace. Nicméně se na první jízdní dojmy velmi těším.

Recenze

Motorku koupil můj děda v roce 1961 přes známého v mototechně za 9000 Kčs. Technický průkaz i účtenku mám doma. Jezdil na ní tři roky, dokud na něj nepřišla řada v pořadníku na moskviče a motorka šla trpěl do vlhké garáže. Potom na ní jezdil můj táta. Dnes s nelibostí přiznává, že jí sem tam trápil a že i nějaký ten pád byl. Jenže i on jí nakonec strčil zpátky do vlhké garáže, když začal jezdit autem. Pak jí zdědil jeho mladší brácha a, jak jsem zjistil z vyprávění, strejda jí asi tak třikrát kompletně rozbil. A když se i on dostal k autu, motorku najednou nikdo nechtěl. Táta mi říkal, že stála rozbitá u nás v garáži, ale já byl v té době opravdu malej, tak si to nepamatuju. Táta jí nechal dát tak nějak dohromady a potom jí věnoval svému nejlepšímu kamarádovi pro jeho syna. Když i syn začal jezdit autem motorka šla od souseda k sousedovi obyčejně tak za láhev rumu. Když přišla povinnost platit ručení za provoz vrátila se zpět ke kamarádovi, která jí společně s tátou nechali ustřihout růžek techničáku a motorka byla vyřazena z evidence, škoda. A tak šla pod kůlnu. V roce 2001 přišla vichřice, kůlna na motorku spadla a tak jí zastrčili do tůjí, kde skoro 15 let trpěla, chátrala a poddávala se osudu.Až letos na jaře se o ní můj táta jen tak mezi řečí zmínil. Posteskl si, kde asi tak teď je, jestli vůbec JE. Vyslechl jsem si od něho její příběh a potom jsem hned tomu kamarádovi zavolal. Sešli jsme se a šli se podívat do domu jeho matky, kde jsme jí našli stát v hnoji zarostlou v tůjích. Vyrvali jsme jí ven a já si jí odvezl domů. Okamžitě jsem se rozhodl, že jí musím dát do pořádku a vrátit jí dávnou krásu. A tak jsem začal sbírat informace, učit se, ptát se, shánět díly, všechno... Motorka šla do šroubku donaha, na chrom, na písek, ke klempíři, do laku...A brzy bude jako když jí děda přivezl z mototechny domů. Bude to to nejkrásnější pokračování jejího pohnutého osudu. A už jí nebude nikdo ubližovat, stroj s takovým osudem musí mít duši.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
panela
panela napsal 10.09.16 v 18:11 10b.

Toto je opravdu renovace, žádná štětkopatinová renovace, prostě paráda

kokoška.
kokoška. napsal 06.02.16 v 18:47 10b.

Moc pekna

TL1000R-Karel
TL1000R-Karel napsal 06.02.16 v 10:11 10b.

Krasavice. Jsi šikovnej.

Více komentářůTOPlist