renocar_unor

Yamaha XJ6 (2010)

Vlastník LukynJ
Vloženo 1.11.2015
Aktualizováno 9.10.2017

Moje první motorka. Koupena jako ojetá v říjnu 2015. Najeto 17770 km.

Honda CB 650F: pořizovací cena, zdála se mi menší

První dojmy - Na stejné, jen starší (1998), jsem jezdil v autoškole. Motorka se mi líbila od prvního pohledu. V této barevné kombinaci je nádherná. Převoz od bývalého majitele, prvních 50km. Obrovské nadšení

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro začínající motorkáře, a ty kteří chtějí pohodovou jízdu se sportovním nádechem.

Doplňky na motorce - Motorku jsem koupil se zadním kufrem GIVI a origo plexi taky od GIVI. Dále protektory rutan a koncovkou výfuku IXIL.
Plánuju dokoupit hlavní stojan a LED blinkry

Motorku jsem si vybral protože se mi líbila a seděla mi i výkonově jakož to začátečníkovi.
Mám najeto asi 100 km tak zatím zkušenosti nejsou.
Pravda ale je že se motorka dobře ovládá, je lehká a na moji postavu 180 cm, 80 kg jak dělaná. Příští sezónu hodlám přibrat baťůžek tak uvidím jak pojede ve dvou.

Edit. 16.7.2016
Najeto prvních 1000km. S motorkou jsem opravdu spokojený. I když je to moje první motorka, takže nemám možnost srovnání, přijde mi jako bych na ní jezdil několik let.
Motorku využívám převážně na vyjížďky, občas i na cestu do práce. Vyjížďky jsou většinou jen kolem komína 100 – 150km. Je to naháč, takže na 200km po dálnici podle mého tahle motorka moc není.
Jsem začátečník a spoustu věcí (asi všechny) se teprve učím. Tahle motorka mi v tom hodně pomáhá. Při vyjížďkách vyhledávám spíše klidnější a klikatější trasy kde se učím správně a plynule projíždět zatáčky. Naklápění jde s touhle motorkou samo. Nejvíc jsem byl překvapený při překlopení z jedné strany na druhou. Stačí se jen trochu narovnat, a motorka jde hned za vámi. I při menší rychlosti není s ovládáním žádný problém.
Výkonu má motorka na rozdávání. Teda pro člověka s 1000 najetých kilometrů. V nízkých otáčkách je klidná a nenápadná netrhá ruky… nad 6000 motorka znatelně ožije Na šestku můžu jet 50km/h nebo 130km/h (zatím moje maximálka .
Velikostně i výkonově je pro mě motorka ideální, s váhou kolem 200kg je dobře ovladatelná a jak jsem již zmiňoval, pro začínající jak dělaná. Všechno ostatní se ukáže po najetí více kilometru a po získání více zkušeností.

Mara8993
Mara8993 napsal 15.03.18 v 12:28 10b.

Jurza
Jurza napsal 27.03.17 v 14:12 10b.

pěkná recenze, právě jsem si taky pořídíl xj6 jen teda bílou tak doufám, že se na ni taky naučím
ta černá vypadá nádherně

Chronicles
Chronicles napsal 20.09.16 v 09:46 10b.

Přesně takovou jsem teď koupil Pěkný kousek

vybouřená_mrkev
vybouřená_mrkev napsal 01.11.15 v 17:45 10b.

10b. černé krasavici

changes1
changes1 napsal 01.11.15 v 10:54 10b.

Pěkná motorka ať dobře slouží.