Suzuki XF 650 Freewind (1997)

Vlastník jirka-72
Vloženo 31.10.2015
Aktualizováno 14.4.2018

Pohodlné cestovní enduro vhodné na naše silnice

Motorka koupena od jiný prodejce

BMW F 650: cena, výška
Cagiva Canyon 500: vybrané moto bylo jak vibrátor, forum plné závad

První dojmy - svůj věk velice zachovalé moto , dovoz Rakousko , zkušební jízda byla asi 5km , proti canyonnu 500 minimálni vibrace , byla docela nízká - jezdila na ni paní , chlazeno vzduchem , motor běžel plynule , tahne krásně odspodu , servisováno , příjemný posez

Doplňky na motorce - kufr , zásuvka USB , denní svícení , držák navigace , hlavní stojan a jiné

Zatím mám najeto asi 450km , a jsem velmi spokojen . Brzdy jsou velmi příjemné . Výkon motoru je v každém pootočení plynu . Zatím se sžíváme , po Jawě 350 je to veliký rozdíl, jak ve výkonu tak jízdními vlastnostmi . Velice ochotně překonává nerovnosti našich silnic .

Po koupi cestou domu trochu plavala na podélné nerovnosti - v předním kole bylo 0,6 a v zadu 1,2 bar , po dohustění ok. Má plastový kryt nádrže - nejde starý tankvak . Bylo matné přední světlo - utržená parabola , opraveno , už krásně svítí. Nechtěla moc stát na bočním stojanu - snížené přední vidle a zadní tlumič - vráceno do horní polohy a je to ok i posez je lepší . Výroba centrálního stojanu , podle fora.

2018
Po dvou sezonách nájezd několik tisíc km většinou do práce, výlety po okolí i kratší dovolená, letos snad to vyjde i déle.
Proběhly různé údržby a tím pádem výměna spotřebního materiálu. Po přečtení recenzí a fora přibyly nějaké doplňky - vyšší plexi a deflektor(proud vzduchu jde těsně nad helmu), vyhřívané hefty(paráda), nosič s brašnami, padáky, brzdové světlo + nosič na kufr a jiné drobnosti.

V loni začala moto po chvilce chcípat na volnoběh, musel jsem stále držet vyšší otáčky - přeplavoval se karburátor(těsnění ztvrdlé). Proběhla výměna všech těsnění, čištění a seřízení + výměna svíček. Volnoběh drží i na 1200ot. a motor jde plynuleji(ale ta jednička je i tak pěkná rána).

Metzelerky slušné i na polní cestě, ale na mokré trávě jsem málem zalehl.
Sedadlo je velmi pohodlné. Do zatáček jde krásně. Brzdy tak akorát(letos ještě výměna destiček). Žádné závady abych nedojel se nekonají.

Freewind je bezporuchový a nenáročný na údržbu. Se spotřebou kolem 5l bezva stroj a ten zátah jednoválce i po 21 letech je velice slušný. Po dálnicích moc nejezdím takže čas ukázal dobrou volbu stroje.

matejquad
matejquad napsal 14.04.18 v 22:25 10b.

Pěkná

mokomido
mokomido napsal 20.11.15 v 22:29 10b.

Líbivá...

Varaník
Varaník napsal 02.11.15 v 06:21

Krasavec

Milan1963
Milan1963 napsal 01.11.15 v 13:16 10b.

Osvědčená motorka, přeju tisíce pohodových kilometrů.