Jawa 350/360 panelka (1968)

Vlastník saulik
Vloženo 29.10.2015
Aktualizováno 21.11.2016

Motorku jsem koupil někdy před vánoci 2012 na aukru tuším kolem 18 20 tisíc i s pávem.

První dojmy - Na motorce se buhožel vyřádil kutil a dost toho zažila nicméně to byla motorka kterou jsem sháněl dobře půl roku a dnes už bych si asi připlatil ale chtěl jsem něco k renovaci. Mělo to papíry vypadalo to slušně pojd!

Po prvním ohledání motorka neměla relé proto ji předchozí majitel který nevěděl ža by tam mělo být odpískal a poslal dál. Turecký řidítka rám do vrtule od sajdy motor rozebíranej asi krumpáčem a sbíječkou a to ne jednou elaktriky polovic chybělo atd ale asi během měsíce jsem ji nakopl a na svůj stav kupidivu slapala dobře. Po stk jsem na ní dobře rok odjezdil bez větších závad a během toho sháněl plechařinu atd. Nakonec to dopadlo že jsem kupoval nový rám, V motoru se měnilo co šlo frézoval jsem futra pro tyčinku vidliček která měla neskutečný vůle rovnaly se kartery dovařovaly se vytrhané závity atd.. ale práce se snad povedla a motor je kompletní a nyní mám všechny chromy kola všechny díly jen se v mezičasech šmrdlá plnič pod lak. Vize je do vánoc 2015 vrčet ale víme jak to bejvá..

Takže po čase v mezičasech je panelka až na pá detailů hotová. Schází dodělat klakson a čekám na sedlo.. Vím o spoustě nedokonalostech ale po reoce a půl renovace na to seru a dořeším to za provozu.. MOtor šlape jak tenkját jien čekám na počasí abych to mohl protáhout..

A konečně něco z prvního delšího zajíždění :)

No po asi 700 km se čímdál víc ozývá něco z levýho válce. Zřejmě velkej výbrus malej píst. Zatím chci jezdit ale jak bude čas tak to shodím a nechám přeměřit. Jinak spodek motoru kupodivu drží dobře a jen vychytáváme dětský nemoci. Jinak PAv je taky dokončenej až na komplikace s replikovým blatníčkem ale jezdit už může. Snad už brzo skončí to dvouletý ladění a konečně bude motorka jak má být :)

Dan66
Dan66 napsal 27.01.17 v 22:20

Moc krásná a hlavně jsi opravdu šikovný.

saulik
saulik napsal 04.11.16 v 23:07

Motorku jsem v srpnu rozbil.. olej.. ( domyslete si vsecky sprosty slova ) odnesl to blatnik maska riditka stupacka brzda atd.. nastesti nadrz v pohode. Uz to mam doskladany znova ale pocasi vyjizdkam nepreje...

panela
panela napsal 07.09.16 v 12:21 10b.

Neodfláknutá renovace

Bikerr3979
Bikerr3979 napsal 31.12.15 v 19:12 10b.

Taky teď budu renovovat panelu 360-ku viz můj profil.Jsou to pěkný stroje.Já k ní budu dávat sidekar velorex 560 tak bych tě chtěl poprosit jestli bys mi neumožnil zaměření otvoru v pravém podsedadlovém plechu.Já ho tam nemám a nevím kde ho vyvrtat.Bydlím u Domašova tak bychom se mohli v Brně potkat.Pokud by ti to nevadilo dej vědět na tel 737737205.Dík Jura.

holtík
holtík napsal 30.10.15 v 20:35 10b.

Tak to je nostalgie. Panelka byla moje první velká motorka. To se psal rok 1977. Měli jsme partu co si říkala ROLLING MOTORS a patřil nám svět. Tiše závidím. Jasných deset bodů.