Suzuki GSF 1200S Bandit (2001)

Vlastník Trumen28
Vloženo 28.10.2015
Aktualizováno 22.1.2022

Bandit se mi vždycky líbil ale kdykoliv sem se byl podívat byly v žalostným stavu tak jsem koupil něco jinýho.

Motorka koupena od VPS Steel

První dojmy - Konečně se zadařilo a koupil jsem bandita ve šlušném stavu a hlavně bez úprav. Jinak je to velká těžká pohodlná motorka se sportovním duchem

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi kteří, ocení jednoduchost a nenáročnost, chtějí jezdit s rozumem občas si zařádit a pak jet na motodovolenou.

Doplňky na motorce - Velkej Kufr GIVI .

První dojmy...celkově pohodlná,hodně težká, řidítka nic moc a zadní brzda by tam vůbec nemusela být.

Podvozek
Slušnej a dá se štelovat to je velký plus
Dává znát váhu motorky jako proletět při sportovní jízdě rychle pravá levá točka je celkem záhul

Motor
Dobrej silnej, kopec nekopec sám nebo ve dvou prostě se to neptá a jede to furt stejně. Co mě ale hodně překvapilo tak parádní spotřeba a to ve stylu 50/50 koochačka palba a furt jsem se nedostal výš než nejakých 7,5l na100 a to je vzhledem k objemu velmi pozitivní.
Vzhledem k objemu hodně odpouští a nevytrestává
Jediný co mě mrzí tak že při tom objemu a po přečtení haldy recenzí ve kterých jsem se nejčastěji dočetl o parádním tahu od nízkých otáček a rukách o 10cm delších sednu na motorku čekám co se bude dít a ono nic, žádnej zázrak až do 9000ot/min se neděje a to ani po čistění karb. a podtlakách potom to teda začíná tahat za ruky solidně. Možná je to ode mě neobjektivní protože to samozřejmě porovnávám s motorkama co jsem měl a to byly především Véčka a pak zr7 a GSXR 1000 ale ani oproti GSXRu to prostě žádnej spodek nemá.
Ale beru to tak že tahle motorka není supersport a je předurčená spíš na cestovnější jízdu s občasným zápalem emocí až do omezovače.
Celkově je motor dobrej, naprosto nenáročnej na údržbu.
Žádný vstřikovače, palivový mapy, vodní pumpy a jiný hovadiny děljí tu motorku v podstatě nezničitelnou když se k ní člověk bude chovat slušně a dá jí to co chce tak vydrží skoro všechno.

Brzdy
Předek 6tipístkový třmeny TOKICO tady není co řešit to prostě brzdí.
Zadek špatný vůbec to nefunguje ale nemůžu zatím soudit možná předchozí majitel zvolil špatný desky uvidíme na jaře budu měnit na DP racing tak potom napíšu jestli je nějaká změna.

Světlo
Verze GSF1200S. Naprostá bomba žádná z předchozích motorek takhle parádně nesvítila. V noci vidím trávu v lese se hýbat. Velký plus.

Posez
Mám 195cm
Nohy akorát sedlo dobrý akorát žádná trestná lavice akorát sériový řidítka mi příjdou docela úzký a až moc zahlý ale to každej cítí úplně jinak co jsem kde slyšel tak si je většina lidí chválí.
Co se mi vyloženě nelíbí tak celej držák stupaček na gumách. Chápu to že je to k vůli přenosu vibrací ale furt mám pocit že mám stupačku volnou a každou chvílu ju ztratím ale to je asi zase o zvyku.
Jinak celkově HODNĚ pohodlná a to i ve dvou.

Naštěstí žádnej ladák. Lidi co dají laďák ještě k tomu většinou jenom stočenej kus nerezovýho plechu s dvěma přírubama a už neřeší úpravu sání a odladění motoru na změnu odporovýho tlaku a pak s tím motorka trpí dalších 20 000km to motorku neuvěřitelným způsobem kurvý jenom k vůli tomu aby to dělalo bordel...

Jsem šťasněj za to že je motorka v sériovým stavu.

Celkově je motorka super a su hodně spokojenej.

Oprava !
Pořád mi to nedalo tak sem kouknul na svíčky a ty byly úplně mrtvý a ještě k tomu jiný než tam mají byt.
Koupil jsem nový svíčky přesně takový jaký tam mají být a najednou mám úplně jinou motorku.
Průběh výkonu sem razantně zlepšil! Motor dostává dech už v 6000ot/min a celkovej průběh je agresivnější takže jsem s motorkou maximálně spokojenej :)
Až najedu víc přidám další postřehy

Trumen28
Trumen28 napsal 10.02.17 v 17:09

Bohužel musím prodat :( potřebuju nutně peníze

Scalio
Scalio napsal 10.02.17 v 07:43 10b.

parádní stroj

Trinnlee
Trinnlee napsal 05.02.16 v 17:42 10b.

peknej bandita...

Trumen28
Trumen28 napsal 04.11.15 v 18:12

Všem dík

changes1
changes1 napsal 01.11.15 v 14:18 10b.

Pěkný popis i motorka. Mám rád taky motorky v originále. Ať dobře slouží!