Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník Wurst
Vloženo 14.10.2015
Aktualizováno 7.3.2024

Sicílie, Sardinie, Korsika 2020

Vloženo: 22.10.2020, Uskutečněno: 18.09.2020, Stav tachometru: 151270 km, Zhlédnuto: 25x

V září se nám s kamarádem Jirkou ještě podařilo zrealizovat a odjet na posezónní motodovču. Původní plán Balkánu padl kvůli nejrůznějším opatřením v rámci Koronavirové pandemie a tak jsme na poslední chvíli naplánovali a v termínu od 5. do 18.9. odjeli do Itálie, ve které v tu dobu, kromě nošení roušek v uzavřených prostorách, žádná jiná opatření a nařízení nepanovala. A nápad to byl vynikající, protože jsme si to neskutečně užili, počasí jsme měli báječné a za 14 dní jsme najezdili přes 5000 kilometrů (tachometr 146220km - 151270km). Pravá Itálie začíná od Neapole dolů na jih, za tím si pevně stojím... Je to úplně jiné chování a mentalita lidí než na severu Itálie. První delší zastávku jsem udělali až ve zmiňované Neapoli, městě, které má přes 3 miliony obyvatel a kde je nepopsatelná atmosféra, kterou doporučuji všem zažít. Chce to mít ale trošku času, protože pokud budete městem jen projíždět nabalení bagáží, budete ho díky neskutečně husté dopravě spíš nenávidět. V okolí určitě stojí za návštěvu stále činný vulkán Vesuv nebo přilehlé starověké Pompeje, které výbuch sopky Vesuv v r. 79 našeho letopočtu zcela zničil. Po navštívení daných lokalit jsme pokračovali dále na jih až do Villa San Giovanni v Kalábrii, odkud jsme přepluli na Sicílii do Messiny. Překrásný ostrov Sicílie jsme celý projeli a viděli jsme zde celou řadu nádherných míst. Za zmínku a navštívení určitě stojí nádherné město plné řeckých a římských památek - antické Syrakusy ležící částečně na ostrůvku Ortigia, se kterým ho spojují pouze dva mosty. Určitě navštivte kolébku mafie, město Corleone a nesmíte vynechat překrásné Palermo, které je od roku 2015 zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Ruiny kdysi největších řeckých chrámů na světě naleznete u města Agrigento v tkzv. Údolí chrámů. Na nejjižnějším cípu Sicílie se můžete dostat po pás ponoření v moři na ostrůvek Isola delle Correnti, na kterém dnes stojí chátrající kamenný maják z r. 1865 a také nově vystavený 16ti metrový maják, jehož blikající světlo lze spatřit až na vzdálenost 20ti kilometrů. V okolí se nachází překrásné pláže, tak že je to zároveň ideální místo a relaxaci a koupání. Krásná pláž se také nachází u města Porto Empedocle nedaleko Realmonte. K vidění je zde krásně bílý skalnatý útes Scala dei Turchi (Schodiště Turků). V neposlední řadě určitě nevynechejte návštěvu Etny - nejvyšší činné sopky v Evropě (3350 m). Úžasná sopečná pole, krátery a okolní krajina se vám jistě nezapomenutelně vryjí do paměti. Po projetí divoké Sicílie se z Palerma přepravujeme trajektem na ostrov Sardinie, který v několika následujících dnes také celý projedeme. Sardinie rovná se nádherná příroda, hory, úžasné pláže a překrásné moře a pro motorkáře nekonečné klikatící se silnice skrz zdejší vnitrozemské pohoří. Vylodíme se na jihu v Cagliari a posunujeme se postupně směrem na sever přejížděje hornatým vnitrozemím ze západního pobřeží na východní a zase zpět. Kromě jiného navštívíme významnou archeologickou lokalitu poblíž Barumini - Su Nuraxi di Barumini. Centrem zdejšího komplexu ruin je třípatrová stavba, jejíž vznik se datuje do doby kolem roku 1500 př. n. l. Naleziště je od roku 1997 součástí světového dědictví UNESCO. Z přírodních památek rozhodně stojí za návštěvu 1200 metrů dlouhá Neptunova jeskyně nacházející se ve vápencovém výběžku Capo Caccia na západním pobřeží severní části ostrova. V posledních dnech naší dovolené se ještě stihneme přelodit ze Santa Teresa Gallurana na jih Korsiky do Bonifacia a po projetí zdejšího neskutečně krásného hornatého vnitrozemí se o den později naloďujeme na severu Korsiky v Bastii na noční trajekt, který nás doveze až do Savony. Odtud to už máme domů cca 1000 kilometrů a v pátek večer 18. září už plni úžasných zážitků usínáme doma ve svých postelích. Níže tedy malá ukázka z naší cesty...

ZCoach (0) napsal 18.11.2020 v 19:34

Super cesta, krásné fotky! Letos jsme byli autem na Sardinii, ale připravujeme se na motocestu.

Figi25 (59) napsal 23.10.2020 v 14:41

Krása, tomu říkám moto dovča Byl jsem na Sicílii minuly rok, a byla to jedna z nejlepších dovolených Ale hold letecky a pak půjčeným autem

Guga (72) napsal 22.10.2020 v 19:49

Tak to bylo hodně letem světem
Ale za ten čas velká paráda

xvladax (1) napsal 22.10.2020 v 19:37

moc hezký a krátkou zimu

StB (26) napsal 22.10.2020 v 19:24

Wurst
Wurst 22.10.2020 v 19:11

Dík moc!

• Konec sezóny...možná úplný konec

Středa 3.4.2024 se pro mého CROSSÍHO miláčka stala osudnou. Před mou bytovkou do mě v jednosměrné ulici nacouval můj soused, který mě přehlédl ve zpětném zrcátku. Prý chtěl parkovat. Důvody je zbytečné rozebírat, protože

Typ: Havárie
    Vloženo: 04.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Konec března

Jak jsem již uvedl v mém motodeníku u Godieho, poslední březnové nadprůměrně teplé a slunečné dny se opravdu povedly a nějaké kilometry samozřejmě přibyly i na mém CROSSOVI. Vyjel jsem k nedaleké Vlčí hoře a vyšlápl si k

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • 1. jarní den

Dva krásné slunečné březnové všední dny po sobě. V ten první si udělám menší popracovní vyjížďku po krásných památkách v okolí Přeštic. Do řeči se dávám s majitelem tvrze v Řenčích, který mi o této stavbě říká mnoho zají

Vloženo: 21.03.2024
    Uskutečněno: 20.03.2024