Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník Wurst
Vloženo 14.10.2015
Aktualizováno 7.3.2024

Vloženo: 10.09.2018, Uskutečněno: 05.09.2018, Stav tachometru: 77455 km, Zhlédnuto: 18x

Jen pár dní po výletě za Berlín se mi při běžné cestě do práce stala dost nemilá věc... Ve středu 5.9.2018 v 8:30 hodin ráno mi řidič dodávky Citroën Jumper předčasně ukončil letošní motosezónu, když do mě na 107. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň na dálničním nájezdu Ostrov u Stříbra nacouval a srazil mě. Ten den zde silničáři zúžili dálniční pruhy do jednoho z důvodu rekonstrukce vozovky a instalovali zde dopravní značku STOP. Přijel jsem za dodávku, která zde již stála a zhruba 20 - 30 vteřin jsem za ní čekal, aniž by se řidič rozjel a zařadil do pruhu, i když po celou dobu nic nejelo! Najednou se rozsvítily couvací světla a ani mé troubení, ani výstražný zvuk parkovací signalizace z čidel v nárazníku dodávky, nezabránily tomu, že pán do mě nacouval a i s motorkou mě srazil do pangejtu...Zastavil, až když mě viděl v bočních zrcátkách, jak se tam válím... Prý mu připadalo, že "čumákem" moc vyčnívá do vozovky, tak si chtěl couvnout a mě neviděl... Od přivolané policie jsem navíc vyfasoval pokutu 1000Kč za 2 měsíce propadlý řidičský průkaz (vůbec jsem o tom nevěděl, kdy ho také člověk potřebuje...) a dalších 700Kč na úřadě, aby mi ho laskavě vystavili do týdne a ne do standardních třech neděl...SUPER DEN!! S pojízdnou, ale dost poničenou motorkou (hnuté vidlice, KO přední blatník, odřený pravý bok po pádu atd...), jsem dojel do Hondy Šmucler v Plzni, kde jsme s technikama předběžně odhadli škodu na víc jak 100 tisíc, a to motorka ještě není odstrojená. Čekám na firmu, která přijede přeměřit rám, zda není hnutý. To bude v celé záležitosti nejpodstatnější, protože pokud bude hnutý rám, tak vzhledem k jeho vysoké ceně bude pojistná událost označená jako totální škoda, a já dostanu od pojišťovny pouze aktuální tržní hodnotu (jakoby) nepoškozené motorky dle typu a stáří, tak že na tom nejvíce tratím. Nezbývá, než doufat, že bude rám OK, pojišťovna nebude dělat problémy a vymýšlet nesmysly, a proplatí nové vyměněné díly. Tak držte palce, určitě pak dám ještě info, jak to vše dopadlo. Nicméně tachometr se zastavil na čísle 77455km (najeto od října 2015), což dokazuje, že i tak jsem si letos udělal rekord a stihl jsem najezdit krásných 26484 kilometrů. Přeji vám všem, aby se vám podobné zkušenosti nestaly, a mohli jste si pohodově vychutnávat každý najetý kilometr na vašich strojích. Kolama dolů, kamarádi!...

Guga (72) napsal 30.11.2018 v 22:16

Byrokrati za-píp-aní
Ve finále to tedy dobře dopadne

Wurst (12) napsal 27.11.2018 v 10:50

K dnešnímu dni (27.11.2018) není věc bohužel ještě ukončená. Jsou to už téměř 3 měsíce od nehody a motorku stále nemám. Škoda je vyčíslená bezmála na 140000,--. Celý proces jde strašně pomalu...čekání na díly, na vyjádření a souhlas pojišťovny atd.. Dobrou zprávou je, že už to celé snad finišuje a během prosince bych měl mít Crosse zase pohromadě. Podstatné v celé věci bylo to, že rám není hnutý, a tudíž půjde jen o výměnu jednotlivých poškozených dílů. Každopádně, až bude stát opět doma v mé garáži, zdokumentuji to a dám vědět... Zpětně mohu jen děkovat Bohu, že se mi takový incident nestal před sezónou, to bych si nezajezdil vůbec...

Guga (72) napsal 26.11.2018 v 08:57

Zatracená smůla
Jak to celé dopadlo?

wsbk (8) napsal 10.09.2018 v 15:22

ko.ot v dodávce.Solidní nájezd za sezonu

Samíc (8) napsal 10.09.2018 v 13:30

To je pech Luďku , ale hlavně, že jsi vpořádku
Chudák Honda jak tam leží
Přeji pevné nervi s pojišťovnou a ať se to rychle všechno k tvé spokojenosti vyřeší. Třeba se letos ještě svezeš.

• Konec sezóny...možná úplný konec

Středa 3.4.2024 se pro mého CROSSÍHO miláčka stala osudnou. Před mou bytovkou do mě v jednosměrné ulici nacouval můj soused, který mě přehlédl ve zpětném zrcátku. Prý chtěl parkovat. Důvody je zbytečné rozebírat, protože

Typ: Havárie
    Vloženo: 04.04.2024
    Uskutečněno: 03.04.2024
  • Konec března

Jak jsem již uvedl v mém motodeníku u Godieho, poslední březnové nadprůměrně teplé a slunečné dny se opravdu povedly a nějaké kilometry samozřejmě přibyly i na mém CROSSOVI. Vyjel jsem k nedaleké Vlčí hoře a vyšlápl si k

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • 1. jarní den

Dva krásné slunečné březnové všední dny po sobě. V ten první si udělám menší popracovní vyjížďku po krásných památkách v okolí Přeštic. Do řeči se dávám s majitelem tvrze v Řenčích, který mi o této stavbě říká mnoho zají

Vloženo: 21.03.2024
    Uskutečněno: 20.03.2024