Yamaha YZ 250F (2005)

Vlastník Hellboy009
Vloženo 13.10.2015
Aktualizováno 13.10.2015

Dlouho mi hlodalo v hlavě, jestli by mi menší obsah nebyl ku prospěchu a tak když se naskytla koupě, dluho jsem neváhal.

Yamaha YZ 450F: Příliš výkonu na technických pasážích. Kromě menší váhy bych si oproti starému WR450F moc nepomohl

První dojmy - Zatím jsem si nechal jak "staré" WR, tak tohle YZko s tím, že jsem měl strach, jestli to bude to, co hledám na enduro. Dost lidí od krosky na enduro zrazovalo...

Doplňky na motorce - Výfuk RAAS, silnější řidítka, blastry, tlumiče z WR, větší nádrž z WR, stojan

Motorka zakoupena po krabicích jako puzzle.
Když už se do toho sype, tak pořádně. Bylo tedy zapotřebí udělat kompletní GO a nic nevynechat. Nechtěl jsem riskovat, že se mi po nemalé investici vysype nějaká drobnost na kterou jsem zapomněl.

GO mi dělal Navrc, za co jsem mu neskutečně vděčnej. Nemám ani zkušenosti s motorama ani vybavení, abych se do takové parádičky pouštěl.

Proběhla výměna komplet kliky s ojnicí, BIG BORE kit (válec a pístní sada) na 270ccm, rozvody, 2 převodové kolečka, repase vodní pumpy, těsněníčka, gufera, ostatní ložiska v motoru a nějaky srandy kolem.

Repas předních dvoukomorových vidlic, ložiska v krku.

Po pár vyjíždkách jsem z toho byl dost vyklepanej, je to tvrdy a surově ostry. Začaly tedy úpravy, bez kterých bych si stroj asi nenechal...přední vidlice z WR450 (kompromis tuhosti), větší nádrž z WR450 (větší dojezd), stojan z WR (nutnost dost často zvedat přítelkyni na její motorce).
Jako dárce orgánů posloužilo jakési zadřené WR ze Slovenska :)

V současné době jsem se dostal do bodu spokojenosti a teď již snad budu jen jezdit :) Hlavní zásluhu na tom měl výlet do Rumunska, kde jsem se s motorkou sehrál.
Nyní je již jasné, že se zpátky k WR450 nevrátím :)