Honda XR 250R (1999)

Vlastník kubicheck
Vloženo 13.10.2015
Aktualizováno 19.9.2018

OD září 2018 Prodána do zpět Plzně... bude ji tam lépe než u mě

Doplním, zatím se seznamuji, ale rozhodně mě jen mile překvapuje.
Oproti DRZ400S/E je mnohem lehčí a nebojím se, když s ní plácnu, že ohnu chladiče.
Prostě ta jednoduchost a štíhlost mot

Motorka koupena od sumavahonzi (Klatovy V) - Sumavahonzi, slušný prodejce, srdcař, férové jednání.
XR jsem prodal dne 11. 9 . 2018, novému majiteli Riomanovi zpět do Plzeňkého kraje.
Do lepších rukou nemohla jít!

Yamaha WR 250F: Pěkná nebyla v mé cenové hladině a nebo mi utekla. Náročnější servis a intervaly.

První dojmy - Po ježdění a zkoušení mnoha inzeratu mi XR dvěpade okamžitě padlo do ruky. Nebylo moc co řešit jen jsem se bál absence starteru a naučení se nakopávat. To se ale díky Honzovi ukázalo jako snadné!

Motorku bych doporučil pro - Začátečník až dobrý hoby jezdec, který hodně najede a nechce řešit drahý servis u moderních sportovních endur. Ano, motorka je vývojově samozřejmě jinde než soudobá sportovní endure této kategorie. Nelze srovnávat podvozek například s podvozkem od KTM, Husaberg. Člověk nemůže jet takovou palbu a více se namaká, pracuje tělem, spojkuje... více se naučí a o to lehčí bude snad přechod na novější mladší stroje této kubatury. Zatim jsem na ní, ale vždy dal to co ostaní na mladších ostrých ;) Výkonem je hodná, nezáludná, ale přitom mi nikdy zatím nechyběl. Krouták je od spodu jak traktor a 6-ti kvalt je bez debat. Suchá váží 104kg s mými 70kg není co řešit... Časem snad KTM: 2t frírajd nebo 4T 250, 350.

Doplňky na motorce - Je trochu překopaná a to přesto, že nemam rád úpravy oproti originálu, tak tohle se povedlo a bylo to uděláno funkčně a s rozumem předchozím majitelem!

Mááálo jezdim, neni čas. Za celou dobu co ji mám jsem najel 1 000km
Letos jsem ani nevyjel, zatim no ročně najedu tak 500km v terénu.
...dokoupil pár originál věcí, dal blástry Cycra Pro BEND.
Prostě je ještě vyladěnější než jsem ji koupil.

www.offmoto.com

díky za uznání všech, motorku neinzeruju, netrvám na prodeji, ani nepočítám, že by jí někdo za tu cenu koupil - i když si nemyslím, že je nějak přemrštěná - do motorky není třeba nic investovat, veškerý spotřebák je zánovní - je na něm najeto cca 1000km převážně po silnici mým bratrem přes léto do práce - má to 10km, tak ji využíval, aby nezarezl píst

prodám jí v případě, že by někdo ocenil stav a funkčnost motorky - troufnu si říct, že je na ní lepší svezení než na xr 400 - je podstatně lehčí 102kg bez benzínu, je to 6ti kvalt, snáz se startuje a má širší rozsah otáček - jede i rychleji na přejezdech bez pocitu přetáčení jako u xr400

výčet úprav a oprav které jsem udělal:

tlumiče drz400e včetně dorazu na rámu tak aby to fungovalo
repas zadního tlumiče
široké stupačky z Ktm
rám Komaxit
motor komplet rozebrán, kvůli poškozené hřídeli řazení předchozím majitelem, komplet kontrola, píst wiseco větší vrtání, nové ventily origo Honda + těsnění, rozvoďák atd

komplet repase přepákování - vše origo Honda
nové kotouče - přední 270mm, řetězovka D.I.D.
nové desky origo Nissin Honda - makal jsem tenkrát jako mecháňa v Hondě tak jsem využil tý 10% slevy
přečalouněné + lehce zvýšené sedlo+tvrdší pěna
výfuk Creptus s DB kilerem doladěným tak aby to jelo, ale neřvalo + dotryskovanej karbec atd
maska Ktm model 2004 se světlem které dobře svítí - H4 žárovka
řidítka KTM Twinwall
spojková objímka CRF - páčka ochuzovače použita jako dekompresor

prostě nic, co by mělo nějakou chybu, nebo se mi nezdálo nezůstalo.

Barney
Barney napsal 13.10.15 000 20:59 10b.

Přidej víc fotek, podle popisu to zní móóc dobře.