Suzuki SV 650S (2002)

Vlastník hrc47
Vloženo 8.10.2015
Aktualizováno 28.3.2017

SVéčko skoro každý určitě zná Prostě bezproblémová mašina, s úctihodným krouťákem ale i přes to velmi příjemná

Honda CB 600F Hornet: Čím víc válců, tím víc problémů :-)
Suzuki GSF 650S Bandit: Podobné jako s hondou, ale hlavně SV se mi libilo o hodně víc ;)
Kawasaki Ninja 250R: Pokukoval jsem po ní, ale je to slabounký, po mých zkušenostech by zachvilku omrzela
Kawasaki ER 6N: Vysoká cena..

První dojmy - No po 125ccm hodně super změna. Ale nějak jsem se jí nebál, do zatáček šla sama. Hlavní bylo to že jsem měl úsměv od ucha k uchu, a v těch uších ještě buracející zvuk 2V s laďákem, co si víc přát :)

Motorku bych doporučil pro - Jako další po první motorce ideální. Pro začátečníky nevím,nevím, podle mě tahle mašina už nějakou tu zkušenost potřebuje.

Doplňky na motorce - Laďák ART, miniblinkry,padáky,proužky na ráfkách, sundané madlo spolujezdce

Po SVéčku jsem pokukoval už dlouho, cca od 17ti kdy jsem vybíral motorku kterou bych si mohl zavřít na 35kw a řádit s ní v 18ti.
Koukal jsem ale po novějších verzí se vstřikováním K3+, ale nakonec s penězma jsem nebyl na tom tak jsem si myslel že budu.. a tahle K2 za supr peníz mi padla do oka a za pár dní jsem jí měl :)
18.8.2015 V noci v dešti jsme pro ní s otcem jeli, táta rovnou sedl na mašinu a odjel,(nebylo co řešit na kukačku a kontrolovačku jsem byl předtím), já mezitím dořešil papíry s prodejcem poté sedl do auta a vyrazil domů :)
Hned druhý den jsem se na ní projel jentak kolem komína a měl jsem zlepšenou náladu na týden dopředu bohužel jsem se na ní nemohl projet víc, čeká mě ještě zavření na 35kw
22.8.2015 Táta sedl na motorku odjel pryč, a vrátil se s tím že mojí motorku složil někde v Praze na kolejích, ihned jsem letěl moto zkontrolovat, postupem času vidím že to není nic vážného, ale když jsem viděl na poprvý těch pár škrábanců na kapotě chtělo se mi brečet. Z táty časem peníze na opravu dostanu a dám jí do původního stavu.
5.9.2015
Konečně je to tu, jedu na SV ho nechat zavřít, těch 14 dní pouze koukání na sv mě skoro psychicky složilo. Ajajaj čeká mě 180km do firmy Moto Trade, na otevřené moto s omezenýma papírama, no co vám budu povídat .. Cca 1h a 20m jízdy po D1 se sevřenýma pulkama a rozhlížení se po všem možným co by mě mohlo zastavit, ale nakonec jsem to zvládl a v 10:00 jsem byl na místě. Tenhle zákrok tam nějakou dobu trvá, tak jsem si důkladně prohlídl vystavené moto, pobavil se s mechaniky o motorkách a zachvilku to uteklo, doplatil jsem zbytek částky co jsem dlužil po složení zálohy, po pár minutách už jsem měl v papírech 35kw a mohlo se vyrazit , Juchůůů jedu na svý motorce legálně! Firmu Moto Trade Chválím bezproblémové jednání a hlavně přátelské prostředí, takže jako ve škole za 1!
35kw
Po zavření motorka už samozřejmě nebyla tak žívá od 6-7 tisíc, tam už se začínala "dusit" ale spodek stejnej a to je to hlavní :), maximálka kolem 190ti postačí :D
ale po pár dnech zase otevřeno
Jízda Na SV se mi hrozně líbí to že se na ní dá ject jak velká pila tak i na kochačku, pohodičku :) první den co jsem jí měl zavřenou jsem najel cca 300km a nebolelo mě vůbec nic! Nepochopitelný skoro :) akorát trošku záda ale to bylo spíš těžkým batohem, který jsem měl celou cestu na sobě..

Podvozek No o SV je známý to že je měkkčí, ale mě to docela vyhovuje, nedrncá to, a i rychle se dá svézt úplně v pohodě a hlavně na tom mém SV jsou progresivní tvrdé pružiny v tlumičích:)

Brzdy Taky nic moc ostrý, ale zase když je potřeba, zabrzdí to na pětníku :)

Motor No bez komentáře :) Táhne to jak divý už skoro od volnoběhu, prásknete tam 4rku v 60ti, zaklepe se, začne řvát a jste rázem úplně někde jinde než kde jste byli před 2 sekundama :)

Spolujezdec Spolujezdec dost leží, ale to bude asi mojí postavou protože jsem trošku zalehlej jinak bych nedosáhl na řídítka (jsem malej no a co) , při puštění plynu batůžek zklouzává se sedačky kvůli brzdnému účinku motoru. Vozím hodně často přítelkyni a nestěžuje si, a myslím že kdyby to bylo nějaký blbý určitě by o tom rozvedla monolog :D :D - Prostě hodně záleží na postavě obouch :)

Spotřeba Kolem 5ti až 7litrů zaleží na zápěstí :))

27.10.2016 - Prodáno :(

speedymratin
speedymratin napsal 11.10.15 v 16:02 10b.

Dobrá volba , moje první pořádná motorka. Snad tě uvidím na ukončení SV sezóny v Humpolci. Přeji hodně šťastných km.

MarkusRetrp
MarkusRetrp napsal 10.10.15 v 15:51 10b.

dalsi SVcko dobrej vyber

Tuji
Tuji napsal 10.10.15 v 09:02 10b.

Pěkný. Hodně šťastných km!

hrc47
hrc47 napsal 08.10.15 v 20:34

Díky, každý pozitivní komentář potěší na duši

Black123
Black123 napsal 08.10.15 v 18:08 10b.

Pěknej kousek . Zvažoval jsem též, ale nakonec jsem vybral jinak. Ať slouží