Suzuki VL 800 Volusia (2002)

Vlastník Romajz
Vloženo 5.10.2015
Aktualizováno 19.5.2017

Černá kráska, brašny, opěrka sedla spolujezdce, padací rámy

Motorka koupena od FIRMA:khmoto (Kutná Hora) - Rychlý nákup, sice kdyby mi jako začátečníkovi a laikovi řekli, že jezdí na vodu, tak skoro uvěřím, ale nechal jsem prohlédnout v servisu a je ok. Nicméně doporučuji kupovat motorku se znalcem.

Suzuki VZ 800 Marauder: Jakmile jsem objevil volusii, byla to láska na první pohled

První dojmy - Vzhledem k tomu, že jsem začátečník, papíry jsem dělal na nahaté hondě 600 a razítko na řidičáku ještě nezaschlo, tak docela šok. Velká, těžká, manipulace na malém prostoru neohrabaná, první rozjezdy byly docela nervák. Ale odvezl jsem si ji po vlastní ose a cesta byla parádní, sice opatrná a pomalá, ale parádní.

Motorku bych doporučil pro - Klidně začátečníkovi, i když mám už 20 let za volantem a je to znát. Určitě doporučuji nějakou motoškolu, zrovna absolvuji a je to k nezaplacení!!! Tam mě teprve učí jezdit na motorce

Doplňky na motorce - Nic víc, líbí se mi tak, jak je

Mám naježděno cca 250 km, podotýkám, že jsou to první kilometry v mém životě, ale už teď vím, že jsem si vybral dobře. Na moji postavu a váhu (175cm, 80 kg i s botama) má neuvěřitelnou sílu a připadám si na ní jako trpaslík. S ohledem na můj defenzivní způsob jízdy je jízda happy. Nechá se krásně vést, na svých cestách zkouším náklony a rychlost v zatáčce a určitě zvládne víc, než já si troufnu. Na kochačku krajinou parádní svezení. Trochu jsem čekal měkčí odpružení, ale asi je to jen moje bujná představivost. Brzdy nejsou nijak jedovaté, a pokud si uvědomím, kam jedu a jakou váhu mám pod sebou, dá se s tím dost dobře počítat. Při cestovní rychlosti kolem 70 km si vystačím s brzdnou silou motoru. Zvuk originálního výfuku je v pravdě nic moc, tak uvidím, co s tím udělám.

Sečteno podtrženo, připadám si jako král silnice, nebojím se ani delší cesty (už se na to i s ženou těším).

Výhody: skvěle vypadá, skvěle se ovládá
Nevýhody: neohrabaná na malém prostoru (spíš to bude nezkušeností)

19.5.2017
Na jaře standardní výměna oleje a filtru. Měl jsem strach, že mám v háji spojku, ale když sleduji a doplňuji hladinu oleje, je to OK. I řadit jsem se snad naučil. Jen jsem si všiml, že nemá ráda řazení ve vyšších otáčkách, což je asi zajetím původním majitelem. Nechal jsem vyčistit a seřídit karbec, seřídit volboběžné otáčky, takže si to většinou bublám 4-5.

Jinak žádné další změny, jen uvažuji o nějakém větrolamu. Ale plexi se mi nelíbí, tak pokud máte někdo nějaké nápady nebo inspiraci, uvítám.

-Luboš-
-Luboš- napsal 19.07.22 v 13:04 10b.

... no já volusii nebo intrudera miluju už dlouuuho... ale vzhledem k tomu, že jsem na pár motorkách podobného typu seděl, věř tomu, že introuš je jeden z nejměkčích propružení na trhu... měkčí byla pouze 11ka drag stara, jinak vše bylo výrazně tvrdší... podívej se na pružinu na kterém stupni ji máš, ve výbavě je klíč a jde povolit, případně . hodně km v sedle přeju .

Omi
Omi napsal 02.09.16 v 01:57 10b.

Přesně napsáno... Krásná motorka.

zeke11
zeke11 napsal 21.12.15 v 22:59 10b.

Moc pěkné, tak ať dělá jen radost a třeba se někde potkáme...

Boža
Boža napsal 08.10.15 v 16:18 10b.

Pěkná mašinka užívej ji vždy v pohodě za 10 bodů

žižala.
žižala. napsal 07.10.15 v 10:13 10b.

Supr strojovna.