BMW K 1600 GT (2011)

Vlastník pantokrator
Vloženo 5.10.2015
Aktualizováno 17.9.2017

Klame tělem, žádný neohrabaný mastodont to není!

První dojmy - Musela být moje, za každou cenu! :-)

Motorku bych doporučil pro - Mám 197cm 120kg a motorka mi sedí dokonale. Není divoká, takže ji může řídit i méně zkušený borec.

Doplňky na motorce - nic... jen dokoupím padáky. Tenhle stroj když spadne, ta to stojí raketu

Vlastním Varadero a nedávno jsem prodal ostré enduro od Husqvarny TE 450. Rád jezdím cestou necestou, lomy atd... Nebojím se s Varaderem kamkoliv... Ale tohle vše klidně zahodím za svezení na tomhle šestiválci

Vždy jsem koukal po GSA 1200, ale když jsem na něj sedl, nepřipadalo mi to jako věc, s kterou budu lítat po lomu či lese. Ta motorka mě připadá spíš jako cestovní stroj, díky kterému dojedu na konec světa a tam sjedu pěšinkou na pláž...(jen subjektivní první dojem...jistě zvládne lom líp jak Varadero)
A tak jsem si říkal, proč k té pěšince nepřijet raději vlakem 1600 GT

Takže k věci... Někdo tu psal, že je to velkej skůtr...a já musim říci že měl pravdu! Taky se totiž na GT neřadí. Prostě dáte šest a maximálně na přednosti v jízdě za tři... Jede to furt... 6ka určitě není podtočená při 50km/h.. prostě bručí a má točák... Proto se mi stává, že jedu po městě na šestku a akceleruji z 50ti na 100 a házim tam další rychlost, která tam samozřejmě není... Jednoznačně by mohla mít převodovka 4ři rychlosti
Anténa - začnu tím nejdůležitějším když jsem GT kupoval, všiml jsem si, že má motorka anténu? Jednak hezky vypadá, ale proč na motorce rádio? Booože to je pocit, když vás honí policie a vy jí neslyšíte, jelikož Vám hraje Maruška Rotrová Každopádně když mě dohonili a zablokovali cestu, tak jsem to měl s úsměvem a bez pokuty. Nejsou to žádná chrastítka, ale pod zadní sedačkou je kvalitní receiver ALPINE a v přední palubovce povedené dvoupásmové bedny! USB s oblíbenou muzikou a už se jede na výlet .-)
ESA II - dobrý... Je cítit, jak se motorka zvedne, když nastavíte, že jedete se spolujezdcem.
Protiprokluz - s Varaderem se mi stalo jen zřídka, že mi na asfaltě začlo hrabat kolo, ale tady se to stává často a taky se zvedá přední kolo... naštěstí i to má kontrolu.
Tempomat - pozor, nepouštět řídítka nad 130km/h Docela to fouká, když se ničeho nedržíte. Pro ty, které brní pravá ruka je tempomat výbornej!
Motor - to nejdůležitější, proč mám tuhle motorku. Líbí se mi, že má plynulý výkon, žádné saze při 8tis ot. Motor je absolutně bez vibrací, je kliďas... nemám z něj strach. Testoval jsem KTM A 1190 a byl jsem rád, že jsem toho ďábla vrátil v pořádku. Tady se nic nečekaného neděje, motorka je klidná a kultivovaná.
Plexi - další věc bez které bych nevyjel, nastavitelné plexi je prostě dokonalé a "uši" na kapotě, které se dají vyklopit mají také svoje. Nedělá se pak okolo těla podtlak a netlačí Vás to dopředu. Cestovní rychlost cca 170... tak aby jste jeli v pohodě i s baťůžkem...

Brzdy - tu páčku na řídítkách ani dole na pravé noze nemůsíte používat. Motor má výbornou dekompresi a při neagresivní jízdě se dá vše řešit motorem.
Brzdy jsem vyzkoušel při koupi, a nechápal jsem jak to ta motorka udělala, že hned stála. To se nedá popsat.. nečekaný brzdný účinek!
Adaptivní xenon - světlo má zrcátko, které posílá světlo do zatáčky... hezký + 2x H? jako dálkové. Podlouhlé LED blinkry taky pecka...
Alarm a centrál - centrál na motorce? Noo dnes už nepostradatelná věc .-) Alarm se sám aktivuje do 30s...ale dá se to vypnou, jako všechno.

Nechtěl jsem dát za motorku ten nesmyslnej balík peněz... Nechtěl jsem se s tím prostě smířit, ale když jsem měnil prasklý blinkr a odstrojil kapotáž, pochopil jsem, že tahle motorka nemůže být prostě za jinou cenu. Rozhodně nelituji, stojí to za ten zážitek z dokonalosti. Nevím, co si pořídím dál...asi nic, jen prodám Varadero a pořídím si nějakou kozu na skákání do lesa...

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 17.09.17 v 16:13 10b.

sklenny
sklenny napsal 21.10.15 v 19:27 10b.

JO, tvůj komentář podepisuji. Taky nevím, co koupím příště..jedině až BMW zase posune hranice dál!!

Montauk
Montauk napsal 10.10.15 v 07:42 10b.

Cestovní rychlost 170? Tak to je pecka! Prostě Pendolino pro dva :D

maroth71
maroth71 napsal 10.10.15 v 06:58 10b.

krásnej stroj

DAV1D
DAV1D napsal 09.10.15 v 20:05 10b.

Hltač kilometrů... Nádherná!!!