Honda CBR 125R (2004)

Vlastník Stellča
Vloženo 2.10.2015
Aktualizováno 18.1.2016

Malé, obratné, no zato veľmi šikovné žihadielko. Motorka je to naozaj krpatá, ale chodí pekne.

Yamaha YBR 125: Vo všeobecnosti sa o jazdenkách dá povedať, že pomer ročník-cena-stav má cbr lepšie ako ybr.
Honda CBF 125: Najnovší model je ešte riadne drahý a na starom mi nesedel posed. Nehovoriac o tom, že cbr je dizajnovo trošku krajšie a výkonnejšie.

První dojmy - Úplne prvý dojem bol - bože, vážne to chcem? Veď to je také krpaté! :D Avšak keď som si na to sadla, zistila, ako parádne z toho dočiahnem, aká je tá motorka ľahká, skvele ovládateľná... povedala som si, áno, chcem to. Nasledovala šoková terapia v podobe 100 km (ak ma chceš - nuž tak si ma aj musíš domov odviesť), kedy som zistila, že tá motorka naozaj krásne drží, ide z nej istota, v pohode som držala rýchlosť s "veľkým" Pegasom, a hlavne som nemala z križovatiek a stopiek strach zo zastavovania, lebo som mala tu motorku absolútne pod kontrolou a dočiahla som bez problémov na zem.

2.10.2015
Podľa niektorých som trošku nerozumne vymenila 50 ccm za 125 ccm. Ja som ale "veľkú" motorku nechcela, chcem zistiť aké je to chodiť na 4T, stíhať premávke a hlavne mať malinkú motorku s ktorou si budem istá v každej situácií, v križovatkách, na stopkách, keď budem musieť zastaviť do kopca, s ktorou nebudem mať problém manipulovať... Skrátka, úplne bezproblémovú motorku, ktorá mi dá na ceste istotu, lebo tú som na mojom predchádzajúcom stroji nemala.. Dočiahla som len tak tak, tým že bol vysoký mi prišiel aj ťažký a celkovo mi keď som sa rozjazdila nevyhovovala ani výška ani 2T motor a aj ten výkon chýbal.
Keby mám neobmedzený zdroj financí, určite by som ale vyberala z 250 ccm, pretože ten objem mi príde úplne ideálny a viem, že na tej motorke by som odjazdila dlhší čas.
Pri tej 125 si nie som istá, či vydržím až tak dlho, ale v každom prípade oproti 250 ccm sa dostávame, čo sa ceny týka na menej než polovicu a to je pre nezarábajúceho študenta celkom podstatné. :D
Takže, viac-menej cbrko bola jasná voľba, oproti iným 125 to už trošku aj čo-to ide, hlavne po dizajnovej stránke je naozaj krásne. Tak už len nasledovala etapa klikania po bazároch a hľadania "toho pravého".
Nuž a to sa našlo dnes. Je to vo farbách repsol, ročník 2004, najazdených okolo 36 000. Všetko na motorke v originál stave, nikdy nehodená o zem, vidno na nej, že bolo o ňu naozaj pekne starané.

Motorka viac-menej hneď sadla do ruky ako uliata. Nízka výška dáva istotu v križovatkách, podvozok zase v zákrutách. Rýchlosť absolútne bez problémovo zvládala 90tku (aj keď šli sme skôr 80-85, lebo rešpekt z novej motorky bol:)), veľmi príjemná a pohodlná jazda.

Trošku ma akurát z nej po prvých 100km bolí chrbát - predsa len uplne iný posed ako motard a trošku pri pomalších rýchlostiach v kruháčoch a odbočovanie o 90 stupňov sme mali problém - šla som nejak hrozne "roztrasene", nevedela som nájsť správnu rýchlosť, aby som motorku držala vyrovnano a nemala pocit, že idem do kruháčov moc rýchlo... to ešte musíme spolu natrénovať :) Ale sme skonštatovali, že je to možno aj tými úplne inými riaditkami - Trigger mal fakt dlhé, toto ma kratučké a je to dosť nezvyk.
Inak s motorkou nebol najmenší problém, veľmi príjemná jazda, teším sa na budúcu sezónu keď konečne naplno pojazdím, nebudem smrdeť od 2T oleja furt, nebudem znieť ako kosačka na trávu, a nebudem musieť všetkým vysvetlovať, že tá veľká motorka je len 50ccm. Cbrka je totiž taká maličká, že dokonca aj mamina, ktorá má z motoriek strach nad ňou híkala, že aké je to zlaté, krásne, maličké :D

PigoFox
PigoFox napsal 05.06.17 v 13:41 10b.

silvinka
silvinka napsal 05.12.15 v 12:32 10b.

krásná a skvělá volba samozřejmě :) taky přeju hodně šťastný km

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 10.10.15 v 20:12 10b.

Do začátků ideál Co Ti dá 125 jako když pozděj najdeš! a hlavní je, že máš teď jistotu při jízdě! Honda je prostě Honda Tak ať to lítá a spoustu šťastných km holky!

magnos
magnos napsal 05.10.15 v 17:34 10b.

Väčšinou mladý začínajú práve na CBR 125. Je to dobrá motorka - aj moja dcéra ju má.
Rozumné rozhodnutie.
Želám veľa šťastných kilometrov.

Woozie02
Woozie02 napsal 03.10.15 v 12:43 10b.

Skvelo opísané prvé dojmy určite si budete rozumieť ;)