Suzuki GSF 650 Bandit (2012)

Vlastník zet640
Vloženo 1.10.2015
Aktualizováno 1.10.2015

Jednoduše se jedná o legendární moto s dobrým motorem splňující většinu očekávání od naháče.

První dojmy - Jen ty nejlepší. První jízda byla jednoznačně ohromující. Jen ze zvyku z Jawky jsem u startování hledal kopačku a řadičku jsem se snažil překlopit do polohy startování. Jak se říká, zvyk je železná košile. Na místě je znát váha motorky, ale jakmile se člověk rozjede, tak je rázem váha pryč a motorka je hravá, do zatáček padá sama a na brzdy si také ztěžovat nemůžu. Ale z Jawky není řidič tak náročný a daleko více předvídá, čili nemůžu tolik hodnotit sportovní chování, jelikož k tomuto účelu tato motorka moc není.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv, kdo nepožaduje nějaký brutální výkon ani trhat rychlostní limity. Prostě pohodové ježdění pro pohodové jezdce.

Doplňky na motorce - Od předchozího majitele je tam zadní kufr. Plánuji tam přidat ještě boční kufry, ale to je hudba budoucnosti.

Motorku jsem vybíral spíše na pohodové ježdění a občas na rychlejší průjezdy zatáček. Hlavně jsem hledal něco, co bude ještě vypadat jako motorka, čili aby měla viditelný výfuk (a ne abych ho na motorce minutu hledal), celkem tradiční design nevypadala jako nějaký sci-fi horor. A tahle mi hlavně padla na první pohled do oka a taktéž splnila mé očekávání. Před nějakým časem jsem dělal na Banditovi i autoškolu a to byla první chvíle, kdy mě tento stroj naprosto uchvátil.

Vlastnosti moto nemůžu příliš ohodnotit, protože jsem jezdil pouze na Jawách, hlavně na 350 a s tím to nejde moc porovnat, hlavně co se týče motoru. Myslím, že Bandit má přesně ty vlastnosti, které se očekávají od V4 naháče v 650 objemu.

Co se týče jízdních vlastností, podvozek je celkem v pohodě, ale jezdím převážně s přítelkyní, čili jsem musel přitvrdit předek, ten byl celkem dost utopený a brzdy jsou celkem slušné. Ale vše je o stylu jízdy. Závodníkům by zřejmě nevyhovovala, ale na pohodovou jízdu s občasným protáhnutím je tato tradiční motorka naprosto ideální. Ještě k výfuku, originální koncovka je dominantou motorky a líbí se mi, že když se to točí do 5 000ot./min., tak má opravdu tichý chod, ale jak začnou otáčky stoupat, začne se z výfuku ozývat zvuky ladící mému uchu. Na to, že je to originál, tak se to opravdu povedlo.

Čadil
Čadil napsal 14.04.18 v 21:16 10b.

qvak
qvak napsal 22.12.16 v 21:28 10b.

krasavec

PYTEL1
PYTEL1 napsal 08.10.15 v 12:51 10b.

PMaXX
PMaXX napsal 05.10.15 v 12:37 10b.

No konečně žes to aktualizoval - palec hore a deset bodiku