Yamaha YBR 125 (2008)

Vlastník DAVE097
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 2.1.2016

Yamaha YBR 125 - Malý, nenáročný, slabý stroj do začátku.

Honda CBR 125R: důvod neuveden
Honda NSR 125R: důvod neuveden
Aprilia RS 125: důvod neuveden

První dojmy - Motorka se skvěle ovládá, je lehoučká. Překvapila mě její skvělá ovladatelnost, za jízdy se dá dobře předpovídat, jak se motorka zachová. Spotřeba něco kolem 3 litrů za klidné jízdy, za sportovnější jízdy je schopná si vzít do 5 litrů.

Motorku bych doporučil pro - Moto je nejvhodnější pro začátečníky.

Jelikož se mi líbí naháči, YBRko bylo jasnou volbou. Chtěl jsem nějakou motorku na rok na rozježdění. Proto jsem zvolil YBRko, které je skvěle ovladatelné, úsporné a na rozježdění po silnici asi nejlepší motorka. Moto jsem koupil 1500 km po GO motoru, jediné, co jsem na moto servisoval byla výměna oleje, pneumatik, vzduchového filtru, výměna gufer ve vidlicích + nový olej do vidlic, výměna ložisek v kolech, výměna zrcátka a opískování a nastříkání výfuku .

Po minibiku, který jsem dostal v mých 5 letech jako dárek k vánocům, pitbiku a MZ ETZ 150 je to moje první velká motorka. Najezdil jsem 7200 Km, do začátků další skvělé zkušenosti. Za den jsem najel nejvíc 210 Km. Na jednu nádrž, která má objem 13 litrů se mi podařilo naject 457 Km, poté mě čekalo tlačení motorky na benzínku.

Maximální rychlost po rovině s větrem v zádech 115 km/h ( tachometrových )
Maximální rychlost z kopce v bezvětří 130 km/h ( tachometrových )
Ideální cestovní rychlost je 80 km/h.