Yamaha FZS 1000 Fazer (2005)

Vlastník Chabra
Vloženo 27.9.2015
Aktualizováno 28.2.2019

Po stařičké šestistovce docela rozdíl. Každopádně jízda ve dvou je super i s rezervou a proto taky byla vybrána.

Yamaha TDM 900: Fejzr se holt objevil dřív.
Suzuki GSF 1200 Bandit: Moc těžká, negramotná.

První dojmy - Silná stabilní a díky širokým řidítkám (doplněk) ji má pilot pevně v rukou. Horší je to se slabým odpružením na kyvce, no snad to zachrání silnější pružina.

Motorku bych doporučil pro - Veliký univerzál, težko odpovědět.

Doplňky na motorce - Laďák Tenax. Širší řidítka Renthal.

Takže po prvních sedmi tisících za necelýho půlroku snad mohu napsat pár dojmů o této strojovně. První jízda byla naprosto super. Rozdíl oproti XJ z roku 84 byl hned poznat. Motorka byla tvrdá, stabilní a jela jak po kolejích. Postupem času se začaly na moto strojit zátěže jako kufr a brašny, někdy i stan a spacáky a to už taková hitparáda nebyla. Zadní pérování dostalo dost za uši hlavně na zvlněných silnicích, tak se chystá v nejbližší době upgrade na tvrdší pružinu (již zakoupena) a uvidíme jak se zlepší situace. Bohužel to vypadá, že to odnesl i tlumič, tak nás čeká i repas tohoto kusu. Co je na moto bez chyby jsou to brzdy, které se zakusují i se základním materiálem velmi zostra. Pak je tu motor, který je bez chyb a zmiňovanou zátěž dokáže vždy vystřelit vpřed jak raketa.
Co je mírně nepříjemné jsou vibrace, které jsem závažíčky posunul do pásma nižších otáček, tak nyní je to již snesitelné, no taháme kvůli tomu na řidítkách přes půl kila nerezu :)
Tento model byl vybrán také kvůli pohodlí spolujezdce, protže Fazer 2006 a výš mají již sedlo spíše z nouze a nedokáže nahradit křeslo starší verze.

listicka712
listicka712 napsal 22.07.16 v 08:25 10b.

Decathlon
Decathlon napsal 28.09.15 v 09:06 10b.

Pavlóš.
Pavlóš. napsal 28.09.15 v 00:09 10b.

Super stroj Taky jsem řešil vibrace. Koukni na ke mě na profil nebo napiš-předám zkušenost. jinak ať šlape