Yamaha MT-03 (2006)

Vlastník MoLiS96
Vloženo 24.9.2015
Aktualizováno 19.3.2018

Tak konečně silnější a novější stroj.

První dojmy - Oproti předchozí jawě motorka konečně dělá to co má a má i uspokojující výkon.

Yamahu MT-03 jsem si vybral, protože se mi velice líbí designově a je přesně dělaná pro oprávnění A2.

Mám na ní najetu už několik tisíc kilometrů a nemůžu si na nic stěžovat. Jen snad na malý problém se zhasínáním motoru při pridání plynu či vymáčknutí spojky. Vše odstraněno pouze přidáním na volnoběhu..1000rpm nestačí.. ideální 1250-1400 zdá se to moc, ale bez toho budou problémy. Brzdy jsou stejná jako na FZ6 a na to že jsou to pouze dvoupístky brzdí pěkně i se spolujezdcem. Motorově mi také vyhovuje agresivní jednoválec. Spotřeba se mi pohybuje kolem 5,5 litru na 100. Dle tempa + - 1l..
Nejlepe se MTčko cítí na okreskách kde jsou samé zatáčky, agresivní 1 válec vás nutí si pořád hrát s plynem, neskutečně brzdí motorem, takže okresky plné zatáček jsou to nejlepsi co vas muze na MT potkat.. Horší je to už při presunech po dálnici apod nad 125kmh už nepříjemně fouká při delsí jízdě.

A zda se dá na MT 03 cestovat? dá se cestovat i na babettě ale rozhodně bych si na cestování MT 03 nekoupil :)

Basta_Fidli
Basta_Fidli napsal 25.09.15 v 13:31 9b.