Suzuki DL 650 V-Strom (2015)

Vlastník Jirka_S
Vloženo 22.9.2015
Aktualizováno 22.9.2015

Pohodlné cestovní "enduro" za relativně příznovou cenu (v době koupě byla akční sleva, poté bylo zdražení o cca 5tis.), navíc padací rám SW Motech, vyhřívané rukojeti Oxford, 12V zásuvka.

Motorka koupena od FIRMA:J. Hamouzová - Suzuki Kladno (Klad

Kawasaki Versys 650 ABS: 17\" kola, na cestování VStrom podle mě vhodnější
Triumph Tiger 800 XC: Rozdíl ceny 80 - 100tis u nové, ojetiny co jsem viděl, tak byly většinou opravované.
Yamaha XT 660Z Tenere: Jednoválec, orientovaný více do terénu, žádný posun proti Pegasu

První dojmy - První jízda na VStromu byla v MotArtu ve Vrbovce na předváděčce, předtím jsem na něm nikdy nejel. Motka mi padla poměrně brzy do ruky a překvapila mě hlavně pružnost motoru, kdy jde jet bez problému a protestů motoru skutečných 50km/h (tachometrově cca 55km/h) v obci na 5.RS.

Motorku bych doporučil pro - Motka určená především na cestování, zejména pokud člověk jezdí solo, ale vzhledem k celkové stavbě i ve dvou (pokud není osazenstvo přespříliš prostorově dominantní).

Doplňky na motorce - Zatím padací rám SW Motech, vyhřívané rukojeti Oxford, 12V zásuvka.

Plynulé ovládání plynu proti Pegasu, kde sebemenší necitlivé otočení plynem znamenalo řádné škubnutí. Žádné zbytečné elektronické nesmysly jako je přepínání paliv. map, kontrola trakce, el. nast. podvozek apod. Co by mohlo být lepší - u některých detailů je vidět snaha šetřit, nicméně všechny podstatné věci co jsem chtěl motka má a poměr výkon-cena nemá tenhle stroj u nás podle mě konkurenci.
Zatím mám najeto cca 430km a vypadá to, že na první nádrž najedu něco k 500km.
Tak uvidíme jaká bude časem průměrná spotřeba, doufám že to bude aspoň o litr méně než 5l/100km u Pegasa.
Zatím jediný problém je kolize padacího rámu s hadicí chlazení v blízkosti nátrubku vodního čerpadla - mělo by být řešeno při první servisní prohlídce.
Přes zimu přijdou na řadu doplňky - sads tří kufrů, centrál, kryty rukou, tankvak, zvýšení plexi, kryt motoru.

Raisto01
Raisto01 napsal 27.05.16 v 14:51 10b.

super, akorát tu pětku a padesát moc nedoporučuju, to je fakt podtočený, mrví se motor.

bluebird
bluebird napsal 04.01.16 v 18:24 10b.

Paráda, další novej Stromek v okolí, pěkná barva a ta výpletová kola jsou super!
Teď ještě Stromka pěkně ustrojit a hlavně: vždy kolama dolů.
Dávám 10b.

Geodet
Geodet napsal 07.10.15 v 11:27 10b.

Gratulace k novému stroji.

horak.r72
horak.r72 napsal 23.09.15 v 19:06 10b.

Gratulace Veliká k pořízení nové motorky.
Super volba co se týče značky i barvy .
Hodně šťastných kilometrů kolama dolů. R.

foky
foky napsal 23.09.15 v 13:36

Paráda - vítej v klubu a hodně spokojených kilometrů