Yamaha MT-03 (2007)

Vlastník HonzaMT
Vloženo 20.9.2015
Aktualizováno 20.9.2015

Moje první motorka vůbec. Přenechal mi ji bratr za bratrskou cenu, plně vybavenou a vytuněnou. Na začátek fajn stroj.

První dojmy - První dojmy byly všelijaké - ucukaná, moc těžká, moc silná, ostré brzdy - no prostě první motorka :) Ale časem se to všechno dost změnilo.

Doplňky na motorce - Plexi Givi, Rizoma nádobky, padací rám, textilní brašny Givi, LED blinkry Yamaha, širší řídítka, vyhřívané rukojeti atd.

Jakmile jsem si na motorku zvykl a vůbec získal nějaké ty návyky pro jízdu na motorce, byla to fajn motorka. Motor sice nebyl žádný silák, hlavně co se rychlosti týče, ale spolu s výfuky Arrow měl krutopřísný zvuk a táhl slušně v nižších otáčkách. Podvozek odpustil nejednu chybu, byl jistý v zatáčkách a tak akorát komfortní, vzhledem k typu motorky. Posed vzpřímený, podobný tomu na motardu, pocitově hodně vpředu, široká řídítka.

Motorka byla proti běžné MT-03 vybavena hydraulickou spojkou Magura, čtyřpístkovými brzdami vpředu a dvojpístkem vzadu, takže rozjezdy i zastavování bylo bez problému. Výkon poladěn na brzdě pomocí Powercommanderu III.

Ale když jsem po čase vyzkoušel Yamahu MT-01, nebylo už pro MT-03 místo a musela pryč.