Keeway Speed 125 (2008)

Vlastník Kuba402
Vloženo 20.9.2015
Aktualizováno 20.9.2015

Je to čínská 125tka která houbelec žere a houbelec jede. Ale já jsem s ní v rámci možností spokojen.

Jawa 50/21 Pionýr: Nevzal jsem ji protože za stejnou cenu byla 125 čína s papírama co mi nabízel kámoš.
Keeway Speed 125: Nakonec jsem se pro motorku ozhodl

První dojmy - Tyvole ono to dole táhne jako prase !! Nahoře to je mrtvé, pořádně to nebrzdí, výkon motoru skoro žádný, převodovka špatně udělaná při 80 km/h na 5 rychlost se točí nějakých 8 000 otáček. Šestka tomu chybí jako sůl. Docela dobrý posez avšak tvrdé sedadlo, ukazatel zařazené rychlosti a palivoměr jednoznačné + pro začínající.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ho mladým lidem jako motorku do začátku, odpustí hodně chyb, má ukazatel zařazené rychlosti, palivoměr a malou spotřebu. A starší stojí pár kaček není si co více přát :)

Doplňky na motorce - Zásuvka na 12V
Držák telefonu na řidítka.

Klady -
- Spotřeba 2L na 100 km (nájezd 600 km na nádrž)
- Ukazatel zařazené rychlosti (pro začátečníky super)
- Palivoměr (taky super nemusíte hlídat a otevírat pořád víčko a koukat
kolik tam ještě benzínu je)
- Tah motoru ze spodních otáček
- Dobrý zvuk na tak slabý motor
- Přední světlomet svítí hodně dobře i když tam je ještě ta velká žárovka
Zápory -
- Maximálka 90 km/h (Pak už je motor v nepříjemných otáčkách)
- Stále se povolující zadní řetěz
- Při chladnutí praská ve výfuku
- Výkon ve vyžších otáčkách je nulový
- Chybí šestá ryhlost
- Problikávání tachometru
- Stojany mohly být lépe řešeny
- Jde startovat když tam je zařazená rychlost a vyplej chcípák
- Lidi se mi smějou že jsem měl Yamahu a pešel jsem na Keeway

Ovladatelnost motorky je úplně suprová nemůžu si na nic stěžovat váží docela dost na 125 ale ta výha nejde vůbec cítit jako kdyby jste pod sebou mněli babettu 210. Otočit se jde skoro na míste.
Rám se ač to je čína nekroutí nebo jsem nic nespozoroval. Do zatáček to pdá skoro samo a nějaké vlnění nejde pociťovat
Úložný prostor pod sedadlem je celkem velký, lékarničku jsem umístil pod plast baterie na pravo tudíž vznikla schránka na věci před zadním světlem vleze se tam opravdu dost.
Spotřeb jak jsem už psal je 2L na 100 někdy možná i méně je to úplně bomba taková malá spotřeba i pionýr žere více. Ale zase spotřeba je na úkor výonu.
Servis nebyl třeba ještě žáden krom klasiky výmněna oleje a naínání řetězu a výmněna pneu, ventily ještě třeba za 8 000 nebylo třeba seštelovávat.

Motorka jako "naháč" se cíti dobře asi na cestách, ale projede všechno, pole, louky, lesy nejsou prolém ale na cestách se cítí nejlépe. Tlumiče terén tmumí na jedničku i výmoly tlumí na jedničku vživotě jsem necítil nějaké pochybení od tlumičů ani doraz což se mi u Yamahy TDR 125 stávalo v jednom kuse.

Motorka není na cestování je na lítání po vesnici a přinejhorším i dál ale otáčky při rychlosti 80 nedovolujou tu osumdesátku držet pořád, nedá se s ní ani předjíždět.

S motorkou jsem celkově spokojený sicež máhodně mínusů ale kompenzuje mi to ta krásná spotřeba benzínu :)

Kuba402
Kuba402 napsal 28.09.15 v 11:45

Není to moje první 125. Já ji koupil jenom kvůli tomu že jsem prodal moji Yamahu TDR 2T 125ccm a chtěl jsem ještě na něčem dojezdit sezonu. Za 8 500 se mi to zálo jako dobrý kup tak jsem to vzal a sezonu dojezdil prakticky zadarmo. Přednedávnem jsem motorku zase poslal dále do světa za 14 000. A tu cenu určitě měla. Je jak nová a má najeto 8000 km

elvis78
elvis78 napsal 27.09.15 v 16:50

Nevim proc by to mela bejt motorka pro bukvici.Podle me je na zacatek super.Kazdej nema tolik aby si splnil hned malej sen a nebo ma rozum a nechce se zadluzovat kvuli tomu aby se naucil.

fatman
fatman napsal 24.09.15 v 12:42 10b.

No tak když to táhne super dole a moc to nejede, tak "natáhni"koncový převod ...
jo a šťastnou cestu s tem pertinaxem
10bodíků za popis..

padrino11
padrino11 napsal 23.09.15 v 13:23 4b.

no nic moc tedy - to je motorka tak pro homosexuála

Vidím to tak na 4 body puso

pajapaja
pajapaja napsal 22.09.15 v 17:21 7b.

na takové to domácí...