Suzuki DR-Z400 SM (2007)

Vlastník Kaia89
Vloženo 17.9.2015
Aktualizováno 17.9.2015

Dobrá mašina na začátek,pěkná,lehká,hravá a hlavně snadná údržba.

První dojmy - Motorka mi padla hned do ruky po pár najetých kilometrech. Měla sice pár věcí co se mi nelíbilo po předešlém majiteli,(třeba zkrácený přední batník, prasklý podblatník na SPZ, atd..) ale to pomalu doladím podle mích představ.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře kteří si chtějí užít srandu za řídítky

Doplňky na motorce - Držák SPZ, blinkry, LED brzdové světlo, polepy

Po přívozu domů jsem ji asi jako každý natěšenec rozebral, zkontroloval rám, chladiče, promazal bovdeny, nastříkal vzduchový filtr, zkoukl brzdovou a chladící kapalinu. Nevěděl jsem kdy byl měněn olej, tak jsem ho pro jistotu vyměnil za Repsol 10w 40 a i nový olejový filtr. Rozeta s řetězem už měli asi taky dost odběháno, a tak jsem radši zainvestoval a vyměnil je za nové rozetu, řetěz D.I.D a primární kolečko. Zase to nějakou dobu vydrží bez všimnutí. Do předních tlumičů jsem koupil odvzdušňovací ventilky a neopreny. Ten pokrácený přední blatník od minulého majitele se mi moc nelíbil, tak jsem zasedl na internet a náhodou se objevil origo použitý za pár korun.

Pak došla řada na prasklý podblatník na SPZ. Sundal jsem ho, koupil nové blinkry s LED brzdovým zadním světlem a s kamarádovo pomocí jsme naohýbaly nerezku na zatím prozatímní držák SPZ.

Některé plasty byli zašlé věkem, tak bylo na čase se podívat po nějakých polepech. Bylo třeba je zkombinovat, upravit a nechat vytisknout. Výsledek je parádní.

Podařilo se mi sehnat levně karburátor Keihin FCR 39 z WR 400f, přikoupil jsem nové hadičky, trysky a KN filtr, ale ještě není osazeno, pač mám origo výfuk (šetřím na Yoshimuru RS2 carbon).

Na zimu mě čeká přezout pneu, protože tyto sliky jsou sjeté, koupím Dunlop Sportmax D208 SM. Motorka jede dobře, není to žádné ostré enduro, ale po těchto drobných úpravách by měla jet ještě o něco lépe. Časem možná ještě pořídím Athena Big Bore Kit 434 ccm a ostré vačky od Hot Cams ale uvidíme

zik1237
zik1237 napsal 28.01.16 v 20:44

Odkud je ten držák s tím světlem na spz ? :) Taky hledám ale nemůžu žádnej najít :D

kunna1
kunna1 napsal 19.09.15 v 12:44 10b.

Daj tam keihina. Nieje s čím otálať

Machy07
Machy07 napsal 18.09.15 v 07:34 10b.

K660S
K660S napsal 17.09.15 v 14:37 10b.

parada, a keihin je pecka

Toman87
Toman87 napsal 17.09.15 v 12:24 9b.