Yamaha TZR 50 (2009)

Vlastník DominikPechac
Vloženo 14.9.2015
Aktualizováno 14.9.2015

Dle mě super motorka na vyježdění v provozu... Předtím jsem měl dirt-bike 150cc 4T, po osedlání Yamahy jsem se zamiloval do dvoutaktu. Motorka má odstraněné restrikce, sériový výfuk, jinak vše originál - 90-95 po rovince, 110 z kopce, rozeta 12/47, spotře

První dojmy - Vzhled velké motorky - už se mi několikrát stalo že se lidi ptali jesti to je dvěstěpade, jeden týpek se mnou málem odmítl sprinty že prý to nemá cenu že má jenom 125 :D Po nastartování změnil názor, došlo mu že to je 50cc. Každopádně pokud někdo chce řidičák v 15 a jezdit, tak pokud jsou finance, šel bych do toho.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající mladé lidi, bohužel cenová relace kolem 25-40tis za ojetou někoho odrazí a počká si na A1 :)

Doplňky na motorce - LED posvícení, držák na telefon,

Motorku jsem koupil na Slovensku - ojetou (stav tachometru 14240) a měnil jsem:

• Řetězovou sadu (rozeta 12/47)
  • Brzdové destičky (přední)
  • Brzdovou kapalinu
  • Chladící kapalinu
  • Olej (2x - průplach po starém majiteli, nový olej Castrol Power Racing 4T 10w-40 - syntetika)
  • Do nádržky na olej do motoru Castrol Power Racing 2T (Syntetický)

Na motorce jsou odstraněné restrikce a nová rozeta, tudíž jede kolem 90-95 po rovince, 110 z kopce. Spotřeba se drží kolem 4-5litrů (často jezdím ve dvou, pohodová jízda, já i batůžek se cítí dobře). Možná si někdo říká že brzdy jsou předimenzované, ale jsou adekvátní k možnému výkonu motoru.
Je to silnička, tudíž je oplastovaná a už mi párkrát plasty praskly, na to doporučuji lepidlo na ABS (Plasty jsou ABS :D )
Kdo si myslí že to je jenom přibližovadlo, ano v základu asi určitě, když to jede těch 90 tak se dá i na delší cesty - jel jsem 100km do Prahy a zvládá se to, jen si musíte odpustit rychlostky a dálnice.
Recenzi píši po 5tis. km, ne hned druhý den co jezdím, takže už vím jak se tento stroj chová, i když člověk přichází pokaždé na něco nového. Což mě napadá, spousta lidí to podceňuje a jezdí porád - kraťasy, tričko a jedem. Také jsem tak jezdil a neříkám že občas nejdu. Vzhledem k tomu že položit pětikolo v 90 je úplně stejný jako položit padinu v 90, mám bundu, rukavice a dokoupím boty a kalhoty. Ano, není to "levná" záležitost, ale je lepší ušetřit desítku, nebo mít doživotní následky? ;) Příkladám video z jízdy :)
Kamera zaměřená na tachometr a otáčkoměr:

Sestřih videí z jízd:

Pokud bude někdo z ústeckého kraje chtít někam zaject, napiště mi, zajedeme :) Klidně i skůtry, nemám s tím problém jako jiní.

maestro
maestro napsal 18.09.15 v 22:30 10b.