Jawa 660 Sportard/Adenium (2020)

Vlastník hrnous
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 29.3.2018

Vloženo: 01.09.2016, Uskutečněno: 01.09.2016, Zhlédnuto: 8x

Začala další etapa bejkáren, tentokát ještě bejkovitějších :)
Tím jsou nosiče bočních kufrů.
Obecně jsem je na motorce nikdy neplánoval, dokonce mi celá myšlenka kufrů přijde tak nějak nerozumná.. je to veliké, zakrývá to část motorky, navíc hodit motorku i s kufry na hlavní stojan je pro normálního člověka, který netráví dny a noci v posilovně dost problém..

NICMÉNĚ

Podařil se mi takový speciální kousek.. ve fabrice se někdo utnul a nosiče / prý celou várku! :) / svařil špatně.. Možná pili jenom do jedné nohy a tak neměli rovnováhu.. Nevím, netuším. V každém případě se mi podařilo odchytit jeden kus nosičů zadarmo s tím, že se je pokusím nějak oživit..
To už je jaksi dostatečná motivace se zabývat něčím, do čeho bych peníze nikdy nevrazil, ale zadarmo neber to :)

Takže sem začal koumat a měřit klasické míry kolíků a ¨došel sem zhruba k tomu, že je to poněkud naprd.. Takže sem kolíky, na které se nasazuje pro začátek ufiknul, odbrousil tak, jako by tam nikdy nebyly a až se vyrobí kolíky nové, tak nastane to nejtěžší.. pokusit se je na nosiče nějak zaparkovat.
Zajmavostí těchto nosičů je to, že jsou určené pro Argentinu, kde jsou známi tím, že na motorce vozí pomalu i živou krávu, takže jsou celé nosiče větší, festovnější..

Zatím nemám tolik času se tím víc zabývat, příští týden se to celé pokusím posvařovat nazpátek, včetně většiny stávajících svárů a pak se uvidí.. možná se někdy za sto let ocitnou na motorce.. kdo ví.. nikdo..

Další myšlenka, která mi běhá hlavou je výroba krytu chladiče.. přecijen je to celkem choulostivá záležitost a odlétávající tuny much a jiné havěti včetně šutrů chladiči nijak výrazně nesvědčí.

• Setkání majitelů 2018

Tento víkend proběhlo už tradiční setkání majitelů motocyklů Jawa 650/660. Podle mých počtů zde bylo 49 motorek a 57 lidí, což je aktuální rekord. Akce byla celkem úspěšná, jediná vada na kráse bylo sobotní počasí, kdy a

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.05.2018
    Uskutečněno: 20.05.2018
  • Olej

Pomalu se blíží sezóna a většina lidi zvažuje zdalipak měnit olej. Existují však ti, kteří olej úmyslně přejíždí s tím, že si na jeho výměnu netroufají, či ti, kteří zase motorku nechtějí vést do motoservisu, aby jim onu

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Děs číslo 158 ze 160

Dneska jedna malá přehlídka děsu běsu. Motorka už při předání výrobcem nestartovala bez pomoci startovacích kabelů z auta. Kousek tuším 158 ze 160. Na první pohled to vypadá, jako přebastlený nějaký starý svazek ze Sport

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.03.2018