Kawasaki Versys 650 (2015)

Vlastník Mote
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 28.4.2021

Vloženo: 09.05.2016, Uskutečněno: 09.05.2016, Zhlédnuto: 18x

Ahoj lidi, jelikož je tahle věc od Kawasaki v originálu moc drahá a prej špatně ukazuje (nemám odzkoušeno) a navíc není na úplně vhodným místě tz. hodně dole, tak jsem si to udělal jako obvykle po svéme a koupil od GIpro ukazatel v červené, která se moc hodí k bílo červené kombinaci a není tak agresivní do oka jako např modrá.

Něco k funkci.. ano ukazuje to zařazený rychlostní stupeň =P a dělá to velice přesně okamžitě po úplněm puštění spojky.. zatím mě to ani jednou nelhalo, takže s tímhle udělátkem jsme velice spokojenej. Moc ho sice nepoužívám ale občas při vyších otáčkách se člověk přece jen ujistí jestli může kopnout ještě kvalt dolů 8-).. je to užitečná podpůrná věc, kterou každýmu doporučuju, zvláště u dvouválců a extra u vysokoobjemových bez antihopingu, což Versys není ale i ten umí kopnout když jste na něj buran.

Instalace je celkem jednoduchá, najdete místo kam to chcete dát, nalepíte to tam a natáhnete kabel kolem nádrže, (nejlépe pod ten tmavý plast, aby to nekoukalo =P) a zapojíte to do bílé koncovky samce pro diagnostiku. Starší modely to mají na levé straně pod plastem podsedáku a nový 2015 ho mají, sundáte sedlo a čumíte na to.

Aby to ale nebylo tak snadné, mě osobně potkaly tyhle problémy:
Nebylo kde dobře umístit, nejlépe ve výšce očí abych nestrácel oči z cesty. Tam kde je to sériově je to podle mě na blbým místě protože pokaždý když nato kouknete tak nečumíte dobrý 2 vteřiny na cestu.. proto jsem zvolil místečko na home-domo udělátku viz foto. a protáhl kabel kolem kovové konstrukce větrného štítku pod přístrojovku a kolem nádrže až pod sedlo ke kabelu. Je to na očích, schovaný a nikam lépe to už nikdo neumístí..a schválně =D. Další malej problém byl kam to zapojit prootže na origo ukazatel je vyvedený konektor za palubovkou, ale po zapojení do něj to nefunguje,, bohužel.. tkaže musíme tahat kabel přes motorku.. pokud někdo ví jak se dá aktivovat jinak než přepnout nulu na jedničku v řídící jednotce, což neumím (nemám vybavení) tak dejte určo echo. Takže jsem to natáhl až ke konektoru vzadu. Jeden zásadní problém ale musíte řešitu už na začátku.. GIpro jsem objednal přímo pro model Versyse a měl to být podle výrobce i na model 2015 ale samice od GIpra byla o milimetr větší než samec konektoru mašiny.. nevím jestli krpa výrobce nebo prodejce nebo v Kawě dali konektor jinej než na starší model, (nebyla možnost porovnat) nebo nějaký zásah z větších míst v podobě boží ruky která ohřála a smrskla konektor, ale byl tam rozdíl více jak milimetru takže jsem to nepovažoval za odchylku ve výrobě ale fakt. Každopádně to dopadlo tak, že jsem ořízl konektor u mašiny aby se tam vlezl a všecko funguje na 100% ještě kvůli vodě a zásahu zatočil izolkou a šlape to jako po másle =) Pokud budete mít někdo info na moje nezjištěné otázky tak mě určo napište.. budu rád, jinak je instalace snadná a funguje to perfektně. Mějte se a upravujte.

• Výměna vzduchového filtru a svíček

Ahoj až bude kousek času tak to sem dám i s fotkama možná by to někoho zajímalo je to trošku jiný než u staršího modelu.. hlavně jak sundat plasty atd..

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.08.2016
    Uskutečněno: 22.08.2016
  • Bidýlko pro navigaci a mobil

Ahoj lidi, co bych vám pověděl o bidýlku pro GPS bo mobil.. Je to samo-homo-domo výroba, a za tuto práci patří velký dík mému kamarádovi.. Ivo tímto tě zdravím jestli to někdy budeš číst =) v podstatě je to ohlá trubka

Typ: Reportáž
    Vloženo: 09.05.2016
    Uskutečněno: 09.05.2016
  • Vyhřívané gripy

Ahoj tak, jsem v zimě namontoval teplo na ruce.. aneb vyhřívané rukojeti. Jsou od firmy Oxford a jsou to sporty, kvůli délce rukojeti. Hřejou pěkně jen na plyn se dávaly trošku divoce a zafungovalo gumové kladivo jinak b

Typ: Reportáž
    Vloženo: 09.05.2016