Jawa 350/634 (1976)

Vlastník jáwkastroj
Vloženo 12.9.2015
Aktualizováno 4.12.2015

klasická mašina Československé výroby ačkoli ve své době už trochu zastaralá, ale velice spolehlivá

ČZ 350/472: hodně špatně se shání
Jawa 350/639: no prostě nevypadá tak dobře jako Konopnice

První dojmy - Motorku jsem koupil na jaře 2015. Chtěl jsem nějakou starou poctivou mašinu, takže volba byla jasná. Udělal jsem dobře na motorce jsem nalítal přes 3t isíce km a nikde mě nenechala. Na většinu poruch stačili kombinačky a plochý šroubovák.

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je pro lidi co si chtěj jízdu vážně užít.

Krásná mašina s vcelku dobrými jízdními vlastnostmi. Podvozek se mi teda zdál až příliš měkký, to jsem vyřešil výměnou oleje v předních tlumičích za hustší takže mašina lépe sedí a na rovných silnicích a tolik "neplave". Velký problém bylo zapalování, nějakej šikula předchozí majitel tam bal místo 75W dynama 45W takže noční jízdy s rozsvícenými světly nepřipadaly v úvahu. Kladívka taky nebyli zrovna v ideálním stavu, takže jsem se rozhodl že celé zapalování nahradím bezkontaktním a udělal jsem dobře. Motorka o poznání lépe chytá jede i za studena a navíc dynamo má 150W. Proto svícení není problém dokonce jsem dával i silnější žárovky.

Asi po 4 měsících a 2000 najetých kilometrech se mi zasekla převodovka takže došlo na půlení motoru a závada byla jasná, 1 prasklá vidlička řazení. Takže jsem rovnou vyměnil obě dvě i s osou. Když už jsem měl rozpůlený motor tak jsem rovnou vyměnil ložiska v pístech a taky pístní kroužky a kompletně přetěsnil motor.

Teď mám najeto dalších 1000 km a motor šlape jek hodinky, bezkontaktní zapalování úplně bez problému převodovka taky.

Ještě bych dodal něco o samotné třiňdě. Spotřebou jsem tak na 4 litrech což je na tuhle mašinu dost málo. Výkonově má 17 KW což na dnešní dobu není moc, ale zase táhne že si o tom dnešní 350-ky mohou nechat zdát. I do těch nejprudších kopců vytáhne na 3 kvalt 85 Km/h.

v říjnu 2015 jsem udělal nový lak nádrže a kastlíků. Také jsem nalakoval válec na černo a dal nové hlavy protože u pravé hlavy jsem měl stržený závit pro svíčku a polámaná žebra.

bruttopyr
bruttopyr napsal 13.01.21 v 18:37 10b.

Parádní kousek!

bakalus
bakalus napsal 04.08.18 v 07:30 10b.

pěknâ

pp377
pp377 napsal 18.05.16 v 21:11

Máš to moc pěkné, ať tě nikde nenechá a jezdí o 106!

milak1
milak1 napsal 24.10.15 v 11:59 10b.

pp377
pp377 napsal 19.09.15 v 19:48 10b.