Suzuki GSF 650 Bandit (2006)

Vlastník Hyperdyne-120A2
Vloženo 11.9.2015
Aktualizováno 3.3.2017

Žihadlo, které na dálnici a v prvním kopečku vžene slzy do očí. V dálkách sice zabolí, ale rozhodně nezklame.

První dojmy - Už po prvním nasednutí je cítit ta síla pod nádrží. Přestože se jedná o slabší model s 57 kW, nedá se zapřít ochota ten výkon propůjčit už při nízkých otáčkách. Opravdu, snad 70% jízdy se dá projet na šestku. Motorka působí skálopevně, ale ačkoliv se o Banditech traduje, že drží na silnici jako přibitý, byl jsem překvapen, jak moc plave v zatáčkách (snad je jen špatně nastavené předpětí v pružinách, stroj je každopádně v továrním stavu).

Motorku bych doporučil pro - v recenzi

Doplňky na motorce - padáky, kufr Kappa, tankvak, windshield

O Banditovi jsem snil od chvíle, kdy jsem se začal natvrdo zajímat o motorky. Je takovým příjemným kompromisem mezi motorkou na blbnutí a tahounem na dlouhé cesty do zahraničí. Teda alespoň by měl být :D

Vůbec je tenhle model GSF kombinací všech lepších vlastností. Na dvou kolech dostane jezdec na pohled krásný stroj stavěný ve starém stylu, ale s novou tváří, vybavený silným a ochotným motorem, který si přesto na nic nehraje. Kdo se chce povozit, bude spokojen. Kdo chce na výlet, bude spokojen (v mezích bolestí :D)

Mašinka je to každopádně spolehlivá, co se týče jízdních vlastností. Vystřelí, když se to po ní chce, brzdí více než obstojně. Musím přiznat, že plně jsme se pochopili až po třech tisících km, ale teď můžu tvrdit, že jsme kamarádi a umíme spolupracovat s centimetrovou přesností. Motorka se v prvních pár jízdách zdá dost těžká, ale jak člověk odhadne její balanc, silně ovlivněný širokým řadovým čtyřválcem, není problém s ní cvičit v malých rychlostech na parkovišti nebo nedej bůh couvat s ní do mírného kopce (i v písku :D).

Je znát, že je připravená i na delší trasy, přestože z ní pořád dost bolí zápěstí a po 400km i půlky (sedačku asi budu muset nechat přepolstrovat). Úchyty všude, příprava na kufr, čtyřsměrové blinkry... Myslelo se na mnoho. Dojezd takových dobrých 350 km na nádrž (spotřeba cca 5.2/100). Nutno ale zmínit, že naháče v sobě nezapře, není to chopper nebo cesťák, a je proto nutné dělat častější přestávky. 800 kilometrů za den je limitních (aspoň pro mě, po 700 už nevím, jak bych si sedl) a celou zimu si budu dávat dohromady zápěstí. Ale dovolenou zvládne.

Nemá ráda vedra, stejně jako já. Ideální teplota vzduchu 20 °C. Zvlášť města v zácpách jí vadí, ale to asi každému vzducháči (olejový radiátor není příliš účinný, přemýšlím o umělé sahaře).

Co bych jí vyloženě vytkl? Automatické svícení bez možnosti vypnutí, chybějící manuální palivový ventil, tudíž jen omezené digitální hlídání rezervy. Dálková světla jsou kvůli špatně volené geometrii téměř k ničemu (s dálkama není vůbec vidět na povrch na 50m před moto, což v noci dost vadí) - seřídit nemá cenu, protože pak jsou zase k prdu potkávačky.
Kvůli podtlakovému palivovému ventilu se nedá manuálně zaplavovat plováková komora. Když tomu něco je, musí se dlouho protáčet startér, dokud se benzín nenatáhne sám. Holt některá řešení chtěla být tak blbuvzdorná, až jsou nepoužitelná.

Automatické serepetičky možná napovídají, že Bandit 650 se hodí i pro začátečníky. Vyhnul bych se tomuhle omylu. Asi jako u každé silnější motorky. Bandit je docela těžký stroj s vyšším těžištěm, proto chce už nějaké zkušenosti s naklápěním v jakékoliv rychlosti. Tahat to taky není sranda. A snadno dostupný výkon může člověka v začátcích, ať už s touhle konkrétní motorkou či motorkama vůbec, dostat rychle do problémů.

Dost bylo řečeno. Bandit je trefa. Doufám, že na něm těch dalších 30 tisíc kilometrů dám a budou to skvělé zážitky.

KrausRené
KrausRené napsal 29.01.18 v 16:35 10b.

Luxusní barva

Michal1975
Michal1975 napsal 22.09.16 v 08:31 10b.

Pěkně napsaný.

Coky_dv
Coky_dv napsal 19.09.16 v 11:42 10b.

10 bodů

sidar
sidar napsal 18.05.16 v 08:04 10b.

Diky za vyvazenou recenzi-zminujes i nejaka ta negativa a zase jsem o neco chytrejsi.
Hodne stastnych kilometru

Figi25
Figi25 napsal 15.09.15 v 21:59 10b.

Pěkně napsána recenze