Honda XL 650V Transalp (2006)

Vlastník Hosha
Vloženo 6.9.2015
Aktualizováno 6.9.2015

Nesmrtelná motorka pro ty, kteří chtějí pohodlně cestovat.

Yamaha FZ6 Fazer S2: důvod neuveden
Suzuki GSF 650S Bandit: důvod neuveden
Yamaha XT 660 R: důvod neuveden
Yamaha XJ6 Diversion: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl mohutnost stroje. Z fotek vám to nepřijde, říkáte si, že to je vlastně jedno z nejmenších cestovních endur. Suchá váha 196 kg taky nic moc. Ve skutečnosti je motorka ale opravdu velká, samozřejmě jak pro koho. Je to moje první velká motorka na cestování (v minulosti jen XT600 po loukách a lesích), která se mi hned líbila komfortem na cestování, nezáludností, nenáročností a životností.

Motorku bych doporučil pro - Transalpa doporučuji těm, kteří chtějí hodně cestovat. Samozřejmě, jsou lepší motorky na cestování, u téhle ale nehrozí to, že když dojedete do slepé uličky někde na polní cestě, nemusí vám dva kamarádi pomáhat se otočit. Je vhodná pro ty, kteří vědí, co od ní čekat - neoslní výkonem a nelze ji srovnávat s těmi nejlepšími v kategorii cestovních endur. Kdo jí dopřeje pravidelný servis a údržbu, bude mít nesmrtelnou motorku.

Doplňky na motorce - Od předku - vyšší plexi Givi, chrániče rukou, padáky, hlavní stojan SW Motech, držáky kufrů a zadní plotna Givi.

Jak už píšu nahoře, je to relativně velké cestovní enduro. Poperte se s tím jak chcete, ale není to žádné BMW GS 1250 ani Africa. Relativně velké píšu proto, abyste mě neukamenovali, že je to motorka trošku větší než Varadero 125ka. Motorově je Transalp absolutně nezáludný - nečekejte, že vám při určitých otáčkách urve ruce. Průběh točivého momentu je absolutně lineární. Žádný lenoch to taky není, ale pokud chcete něco, co jede jako splašené, ohlédněte se jinde. Spotřeba se dá udržet i do 5 litrů, v kombinovaném provozu ať sám nebo se spolujezdcem a kuframa bych počítal 5,5l - 6l. Brzdy jsou k téhle motorce myslím adekvátní, zadní s rychlým nástupem. Vzhledem k tomu, že mám motorku krátce, nemám zkušenosti s poruchami. O servisu vím, že je levný, motorka na servis není náročná a při dodržování servisních intervalů a pravidelné údržby je motorka bezúdržbová a téměř nesmrtelná.

Syste
Syste napsal 05.12.17 v 17:38 10b.

Super univerzální stroj.

MaraMytic
MaraMytic napsal 15.07.17 v 16:03 10b.

10 b. krasny stroj

eMTý
eMTý napsal 08.09.15 v 21:38 10b.

Máš dvojče toho mého, tak ať slouží

werke
werke napsal 08.09.15 v 19:59 10b.

Dobrá volba , určitě budeš spokojenej. Přeju hodně pohodových kilometrů

Davel
Davel napsal 06.09.15 v 20:46 10b.

Pěkný kousek