Kawasaki KLR 650 (2001)

Vlastník NXram
Vloženo 3.9.2015
Aktualizováno 26.6.2019

KLR je spolehlivý jednobuch a hlavně vodník, takže dobrá volba !

Yamaha XT 660 R: Jelikož je to moje 6 motorka v garáži a nájezd nebude nijak velký, zbytečně drahá. Ale stejně si jí jednou koupím :-)
Suzuki DR 650: Žádná pěkná a nějak nevím, nikdy se mi moc nelíbila ...
Kawasaki KLX 650: Ostřejší, hledal jsem, ale je o dost starší a hezké skoro nejsou

První dojmy - KLR 650 mě asi ničím novým nepřekvapí, páč už jsem měl dvě. Jelikož jsem věděl do čeho jdu, koupil jsem j i znovu do třetice. Motorka není zrovna lehká, ale po přesednutí třeba z Goldwingu, je maličká :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo nechce moc cestovat, ale spíše jezdit kolem komína, polem nepolem, šotolina, nějaký to bláto a tak. Doporučuji nazutí teréního pneu pak se dá i Offroadit

Doplňky na motorce - Tak jsem dal komplet nový nerez laďák včetně svodu i s homologační vložkou,
duralová řidítka s hrazdou, bástry Acerbis, Gripy Progrip, KN filtr, větší trysky, nové pneu MItas E09

KLRko není nejlehčí 186 kg, ale oni konkurenti na tom nejsou lépe, někteří i hůře.
Super je, že je to vodník a tak při horkých letních dnech a blbnutí v lomu se sepne sahara a motor uchladí. Upřímně si neumím představit jezdit s takovouhle motorkou na těch klasických silničních enduro pneumatikách, to pak stačí zmoklá louka a už se člověk válí )
Ze zkušenosti pro terén i silnici doporučuji pneu Mitas, dopředu E09 90/90 21 a dozadu E10 140/80 17 , pak drží stopu a i to bláto lítá
Určitě jako i u předešlých KLR dám duralová řidítka, bástry Acerbis s AL výztuhou, jo ty umí zachránit prstíky, lepší hefty, přitvrdit přední vidle, pokud již není, tak přetryskovat, možná nerez svod a tak.
Cose týče servisu, je to spolehlivý stroj, který si žádá jen klasickou údržbu a servis.
Jediné na co si dát velký pozor je napínák, který mi na mé první KLR 1996 prasknul při cestě z MS v Lokti a to byl mazec, kouslo se to cca ve 100-120 km/h po předjetí auta a ani nevím jak dlouho jsem ¨driftoval¨ než mě napadlo vymáčkonut spojku. Kluci co jeli za mnou měli co dělat aby se mi stačili vyhýbat ... Po vyřešní téhle závady nevím o ničem, co by tuto motorku postihovalo . No na cestování si myslím jednobuch moc není, rychlost na Mitaskách je kolem 120 docela adrenalin a upřímně to byl důvod, proč jsem svoji druhou KLR prodal. Když jsme jezdili v partě takovýchto endur, bylo to OK, ale sám se vlnit někam 100km po asfaltu mě přestalo bavit a tak jsem přesedlal na jiné stroje. Ale je pravda, že mě to začalo scházet a když syn /8 let/ žadoní, ať ho na něčem svezu, tak tahat na polní cesty moje další motorky se mi nechce. V podstatě to u mě znovu nastartoval a já zatoužil opět po enduru. Problém je, že pro mě je enduro do terénu, ne na silnici, tam je spousta jiných motorek. Nepotřebuji hltače kilometrů - mám GL 1200, rychlost - mám Vmaxe atd. Proto je docela problém něco kloudného sehnat. Samozřejmě, že by bylo lepší koupit něco s menším obsahem a lehčí, ale co ??? Když vezmete cenu KLR 650 r.v. 2001 = 43.000,- , nenajdete nic krom nějakého číňana .
Inu jsem zvědavý, co vše jsem z endura již zapomněl a jestli se vyválím hned nebo později ))

04.04.16
Včera jsem se konečně svezl a ano, pořád mě to baví !!! Sice si nejsem tak jistý jako před lety, kdy jsem jezdil do terénu několikrát v týdnu, ale zábava byla velká.
Ruce boleli, ale úsměv od ucha k uchu

23.06.2019
Nu a je po dlouhém rozmýšlení prodaná, možná toho budu časem litovat, ale jen stála v garáži a to je škoda... Nový majitel je nadšený, tak jsem rád, že šla do dobrých rukou !-)

Pitimier
Pitimier napsal 11.05.20 v 12:56 10b.

pěknej vejfuk :)

Smandy
Smandy napsal 19.05.19 v 22:45 10b.

Ať KLR slouží

Barney
Barney napsal 04.09.15 v 07:44 10b.

Pěkné KLR, taky jsem nad ní jednu dobu uvažoval.