Triumph Tiger 900/885i (1999)

Vlastník Tiger_900
Vloženo 25.8.2015
Aktualizováno 25.8.2015

Velké cestovní enduro, které mi dovoluje dlouhé cestování, ale také dostatek výkonu na vyblbnutí po okreskách.

Honda XRV 750 Africa Twin: Dostal mne třetí válec.

První dojmy - O motorce Triumph Tiger 900 jsem četl před 20ti lety nadšenou recenzi, tuším že ve Světě motorů. A začal jsem snít. No a netrvalo to déle než deset let a naskytla se příležitost. Neváhal jsem a nelituju. Tiger je sice dost velká a těžká kočka, ale jeho chočení je jednou z čistých radostí mého života.

Doplňky na motorce - Originál padací rám, boční plastové kury a tankvak. Horní kufr Kappa 48 s dolakovaným víkem do barvy moto, vyhřívané hefty, zásuvka 12V, samodomo držák na navigaci a rovněž mým vlastním patentem chráněný nosič na dva 40ti litrové lodní vaky, umístěný nad bočními kufry.

Zaujala mě věta ve výše zmíněném článku, že nejlepší pohled na svět je ze sedla na koni, ale ze hřbetu Tygera je to jistě mnohem větší adrenalin.
Jízda mne chytla hned od prvních kilometrů. Posez opravdu jako na koni, vzpřímená záda, ruce bez zátěže položené na vyšších řidítkách, nohy hezky pod sebe a když se postavím do "třmenů" ani se nemusím obýbat. Se svou konfekční výškou 175 cm mám ale ze sedla docela daleko k zemi. Chce to trochu cviku a nepodcenit zastavování na nakloněné rovině...