MZ ETZ 251 (1996)

Vlastník xs4
Vloženo 21.8.2015
Aktualizováno 21.8.2015

Po ČZ 175 Sport to byla veliká změna. Nějaký kutil ji předělával na Enduro tak jsem to pomalu vracel do originálu.

První dojmy - Předchozí ČZ-ta jezdila stěží 105 a MZ lítá 130 km/hod. Neskutečné rozjezdy, nemusí se nic doštelovávat, žádný předstih a odtrh. Elektronika mi připadala nerozštělovatelná. Spojka vydržela neuvěřitelné útrapy a neojel jsem ji :-). Spotřeba dobrá na to, že jezdila pořád na 5000 otáček tj. pořád na 80% max otáček.

Po 175-ce člověk v té době volil buď Jawu 350 nebo MZ 250. MZ měla lepší pověst. Sem tam se musela po hodně tisících kilometrech udělat klika (to je holt nevýhoda oleje v benzínu), ale jinak se jen lil benzín a jezdilo se. Spojka byla při rozjezdech prakticky pořád v permanenci (znělo to jako když jede motorka v automatu), ale vydržela . Dalo docela jet i ve dvou. Jedinou nevýhodou byl trochu smrádek, třeba při stání v koloně. MZ 251 má opravdu velikou hlavu která vždy vše bezpečně uchladila. S kufrem a větší maskou a třeba i s krytama rukojetí je to do začátku super moto.

krjo
krjo napsal 15.10.16 v 19:01 10b.

Jako dorostenec jsem po ni vždy toužil, je to krásná klasika.
10bodú

findejs1310
findejs1310 napsal 21.08.15 v 16:48

to je nezapomenutelna klasika
vypada zachovale a krasna cervena barva.
10 bodu