ČZ 175/450 (1968)

Vlastník adamtmk
Vloženo 20.8.2015
Aktualizováno 20.8.2015

Dostal jsem ji od dědy do sbírky, je v rodině už nějakých 20 let. Originál barva, komplet stav verze de luxe, revma plechy a kryty zadního kola.

První dojmy - Číza jako vždy parádní. Po hodině číštění a nastavení karburátoru chytá na drc. Oproti novší 477čce sice pomalejší a méně výkonu, za to lepší požitek z jízdy... krátké řidítka typické pro 450 se můžou zdát krkolomná ovšem mě padla ihned do ruky :-)

Je to opravdu muzejní kousek, bohužel nemá doklady takže jde letos na Včka. Musí se ještě vyrovnat revma plechy který maj už něco za sebou, k tomu se musí repasovat tachometr kterej stojí a nehne se Po té se postaví vedle mazlíčka 477čky kde se bude hřát ještě hodně dlouho. Co jsem tak zjistil oproti 477čce tak tahle Číza tahne mnohem více od spodu, má plynulejší nárůst výkonu. Stačí ale louka po dešti nebo bahnitá cesta a zadek okamžitě letí do stran na čež nemusí jít do vysokých otáček...

SojkinXR6R
SojkinXR6R napsal 25.08.15 v 08:35 9b.

Za nedostatek fotek 9bodů !! :D mám ji taky, po prvím majiteli, původní stav, 25tis najeto a motor ani necekne, kam se hrabe jawa 250, tu 175 spráská jak nic. ČZťáci byli vždycky lepší !!