KTM EXC 125 (2008)

Vlastník vacka101
Vloženo 20.8.2015
Aktualizováno 4.1.2019

Krásná, lehká a zběsilá orandžáda. Manévrovatelnost výborná a síly na mě zatím dost.

KTM EXC 200: Žádná pěkná nebyla. Jinak tohle by byl můj ideál.
Husqvarna WR 125: KTM servis mám o dost blíž, kdyby něco.
KTM EXC 400: Nakonec vyhrál zábavnější dvoutakt.
Gas Gas EC 300: Na začátek až příliš silný stroj. Je to ale horký kandidát na další stroj, někdy.

První dojmy - Jede jako ďas, je lehoučká, obratná a moc pěkná. S předchozím DTčkem nesrovnatelné, hlavně kvůli luxusním brzdám a hydraulické spojce, o výkonu ani nemluvě. Chvíli jsem přemýšlel i o 4t exc 400, ale svezení je na týhle hadimršce prostě o dost náročnější a hlavně zábavnější.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-) Kdo chce traktor a žádnou námahu, volí čtyřtakt. Kdo rád řádí a hodně řadí a nebojí se malé kubatůry, zvolí tuhle mršku na své tůry.

Doplňky na motorce - Kovové blástry, kryt motoru, výplně pneu Mousse.

Při mých občasných toulkách po okolních krajinách již moje "luxusní" DTčko nebylo dostačující. Hlavně mi chyběla hydraulická spojka, na nějaké to techničtější ježdění. Dvoutakt mi celkově sedí víc, protože mě vždycky totálně zničí a úsměv mám ještě dlouho po ježdění. Původně jsem chtěl GAS GAS EC 300, ale vyskytla se slušná nabídka na exc 125, tak než objíždět nějaký silnější dojetiny, radši tuhle slabší, od známého, po holce (trochu rána pro moje ego ), málo jetou a v perfektním stavu. Výkonově mi bude určitě chvilku stačit. Po nastavení tlumičů na moji váhu se krásně vodí, i když těžší terény mě teprve čekají, tak pak doplním. Velice pozitivně hodnotím přepínač map zapalování na řidítkách, sice jsou jen dvě, ostrá a měkká, ale i tak to používám dost často. Ostrá je na mokru docela šílená a měkká na tvrdu zase moc nudná