Gilera Nexus 250 (2006)

Vlastník muscar
Vloženo 17.8.2015
Aktualizováno 18.8.2015

Velký a celkem pohodlný skútr se sportovním vzhledem a vlastnostmi.

První dojmy - První dojmy? Velký skútr, který budí dojem sportovní motorky. Alespoň ze předu a z padesátimetrové vzdálenosti:) Nejdůležitější pro mě bylo, že se svými 190 cm vlezu s koleny pod řidítka. Nízká spotřeba a slušný výkon.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty jež chtějí úsporný stroj s celkem slušnou cestovní rychlosti a malými nároky na údržbu.

Doplňky na motorce - Sundal jsem kufr, protože mám raději sportovní vzhled a né vzpomínku na Kingwaye. Vyměnil výfuk a nalepil, tu a tam nějaký proužky abych trochu změnil vzhled k obrazu svému.

U toho výkonu bych se chvíli pozastavil, co se na začátku zdálo dobrý, již brzy bylo nedostačující, brzy jsem jezdil na plný plyn aby to trochu jelo. Ale nejhorší byla akcelerace od 80km... Vlastně žádná nebyla, když jsem chtěl předjet nějakou plechovku, tak sem si to musel rozmyslet kilometr předem abych měl slušnou rychlost. Co bylo dobrý, byla spotřeba. Na to, že jsem jí držel pořád pod krkem jsem měl spotřebu do 3,5l.
Osadil jsem i laďáček zakoupený na Alliexpressu. Ten zvýšil spotřebu o 2dcl a pravděpodobně i snížil výkon, no najezdil jsem s ním tak 500km až do jeho rozpadu. Takže vyhozených 1500,-
Tak jsem začal přemýšlet o Leo Vince a Multivaru, přece jen ta akcelerace a maximální rychlost tachometrových146km/h (136km/h) mi bylo málo.

No naštěstí, se objevil kupec a tak už jsem do něj nic nenasypal.

Ale abych tu jen nehanil ten výkon... Je to dobrý stroj na cestování do práce ale i po okolí. Když jsme jeli dálkovou pohodovku tak spotřeba do 3l/100km. Cestování ve dvou, paráda ani jsem nevěděl, že za mnou někdo je a motor tu váhu navíc taky pěkně pobral.
Ohřev kotníku dobře funguje okolo 50km/h pak už to nejde moc znát.