Jawa 150/352 (1954)

Vlastník Robik007
Vloženo 17.8.2015
Aktualizováno 17.8.2015

Moje první motorka, která patří do kategorie těch starších. Pokud tedy nepočítám pionýry. Letos jsme společně oslavili dvouleté výročí prvním veteránským srazem

První dojmy - Motorka takových 10-15 let stála, takže chvíli trvalo, než se stala provozuschopnou, ale projížďky po vesnici probíhaly cca po měsíci. Možná jsem čekal, že potáhne trochu lépe, ale opak byl pravdou :-) Inu, je to 150, pro jednoho to musí stačit :-) Na to, jak motorka stála dlouho, navíc v polorozpadlé kůlničce, je stav až neočekávaný. Ani kapka rzi, a chromy - luxusní, teda až na nádrž. Majitel chromy trochu pojistil olejem, možná proto jí chromová krása zůstala :-)

Doplňky na motorce - Při zprovoznění motorky byl v masce tachometr z Jawy 250, neoriginální rámeček světla a výfuky - malé doutníky místo rybin. Tachometr jsem sehnal relativně hned, rámeček jsem měnil skoro po dvou letech. Výfuky jsou sice nepůvodní, ale alespoň jsou pěkné, takže zatím zůstávají, dokud neseženu rybiny v podobném stavu.

Motorka na delší trasy to určitě není. Všechno brní, třese se, vlastně ani moc nejede Brzdy udělali zřejmě ve stejném poměru k výkonu - nic moc, přece jen jsou to půlbubny. Všechno bych přežil, je to stará motorka, ale co mě nejvíc trápí je třístupňová převodovka, která trápí řidiče, ale i sama sebe. Mezi jedničkou a dvojkou je mezera, že by se tam vešel ještě jeden stupeň

pp377
pp377 napsal 24.08.15 v 20:58 10b.

Za mě 10b. Na retro jízdu prima motorka.

Robik007
Robik007 napsal 19.08.15 v 19:05

Děkuji všem Samozřejmě, že se na ní dá cestovat, nicméně by mi to asi brzo začalo lézt krkem O pocitu z jízdy na takové motorce a na něčem silnějším se vůbec nedá bavit, kdyby byl čas, peníze a ještě trochu větší vůle, taky bych nejradši někam vyrazil A tachometr do 120 km/h tam mám, na jedné fotce je vidět.

Dolin
Dolin napsal 18.08.15 v 12:51 10b.

Bomba. Ještě sežeň originál bakelitový tachák do 120km a je to paráda!
Fakt krásný stav!!!

milfordoj
milfordoj napsal 17.08.15 v 19:56 10b.

Krásný stav, přeju hodně spokojených km :) A že se nedá na tomhle cestovat? Ale kdepak, kde je vůle, tam je i cesta. Koukni ke mě na články, na Céčku se stejným motorem po Evropě nez problémů, určitě si to užiješ víc na tomto stroji než na něčem silnějším ;)

PajaZR
PajaZR napsal 17.08.15 v 18:20 10b.

Krásně zachovalá